Warzywo

Jak podlewać ogórki

Pin
Send
Share
Send
Send


Podlewanie znacznie wpływa na rozwój rośliny. Jego ilość, metoda, rodzaj wody, a także jej temperatura mogą prowadzić do aktywnego rozwoju lub stopniowego zaniku. Jak podlewać ogórki zostaną omówione w artykule.

Jakie są cechy podlewania ogórków?

Ogórki mają własną szybkość zużycia wilgoci. Jeśli jest ona większa niż wymagana lub mniejsza, roślina gnije lub wysycha, odpowiednio, to samo dotyczy temperatury i rodzaju wody. Jak więc podlewać ogórki w otwartym polu i jaka jest specyfika tego przedmiotu w opiece nad kulturą?

Różne metody podlewania ogórków

 • Średnio podczas rozwoju zakładu trzeba wydać 4-6 litrów na 1 metr kwadratowy. W tym przypadku podlewanie nie jest wykonywane codziennie, ale co 4-7 dni. W okresie kwitnienia i tworzenia ogórków ilość wody wzrasta 2-krotnie, a roślina jest podlewana co 2-3 dni.
 • Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla każdego zakładu jest nawadnianie deszczówką. Ale jeśli nie, użyj dowolnego dostępnego. Jednocześnie należy podgrzać go do 25 stopni Celsjusza. Aby ogrzać wodę, po prostu wlej ją do dużych zbiorników i połóż na słońcu. Przez kilka godzin osiągnie żądaną temperaturę. W razie potrzeby jeden zbiornik pozostaje pusty i otwiera się tylko w czasie, gdy pada deszcz, a następnie woda ta jest używana do nawadniania.

  Metoda podlewania ogórków przez butelkę

 • Podlewanie odbywa się bezpośrednio w studniach, pod korzeniem, a nie na liściach, rozpylając wilgoć. Odbywa się to za pomocą zwykłej konewki, a nie węża. Ten ostatni ma silną presję, ziemia pod rośliną szybko ulega erozji, korzenie stają się odsłonięte, co prowadzi do kultury na śmierć. Możesz także użyć systemu kroplówki.
 • Od czasu do czasu do wody można dodawać różne nawozy. Mogą to być substancje organiczne lub minerały - wszystko, tylko po to, aby nakarmić roślinę, dać jej siłę do dalszego rozwoju. W tym przypadku roślina lepiej jest podlewać pod korzeniem, a nie rozpylać wilgoci na liście.

Jak podlewać ogórki w szklarni?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Różnorodność ogórków Gunnar F1
 • Czereśnia odmiana Bryansk różowy
 • Karmienie sadzonek kapusty
 • Baszkirska kaczka

Automatyczny system nawadniania w szklarni

W zależności od miejsca sadzenia odpowiedź na pytanie, jak podlewać ogórki, może się znacznie różnić. Podlewanie ogórków w szklarni odbywa się rano lub wieczorem, gdy nie jest gorąco. Używa się tylko ciepłej, lekko ogrzanej wody i ważne jest, aby trochę poluzować glebę po podlaniu. Dzięki temu ziemia dłużej pozostaje mokra i nie wysycha. Jednak obluzowanie nie jest głębokie - maksymalnie 4 cm, ponieważ korzenie ogórków nie są głębokie.

Nawet jeśli ostatnio padało na zewnątrz, zaleca się podlewanie w szklarni, chociaż do tego celu zaleca się używanie wody deszczowej. Ziemia w szklarniach nie zawsze jest mokra, jeśli na zewnątrz pada deszcz. Wszystko zależy od lokalizacji szklarni. Więc musisz śledzić tę chwilę. Oczywiście, jeśli znajduje się w dolnej części działki i gromadzi się tam cała woda z tego obszaru, to dodatkowe podlewanie w porze deszczowej będzie bolało.

W szklarni metoda zraszania jest znacznie wygodniejsza i łatwiejsza do przeprowadzenia. W tak zamkniętej przestrzeni nie ma palącego słońca, aw upale chłodna wilgoć na liściach tylko pomoże roślinie i jej nie zaszkodzi.

Jak podlewać ogórki na otwartym polu?

Nawadnianie ogórków w ziemi

W przeciwieństwie do uprawy szklarniowej, ogórki w otwartym terenie są silnie uzależnione od środowiska. Nie chronią niczego, więc podlewanie należy dostosować w zależności od warunków klimatycznych.

Jeśli temperatura otoczenia spadnie poniżej + 15 stopni - podlewanie należy odroczyć. W zimne dni korzenie ogórka nie wchłaniają dobrze wody. Więc nie ma to sensu w wodzie. Procedura jest przeprowadzana rano lub wieczorem, podczas gdy słońce wciąż nie piecze, ale na zewnątrz nie jest już zimno. Jeśli złapiesz te chwile, roślina będzie bardzo wdzięczna.

W gorącym czasie, aby ochłodzić rośliny, nie uda się, z wyjątkiem stworzenia sztucznego cienia. Nie zaleca się stosowania zraszania jako metody chłodzenia liści, ponieważ słońce po prostu spala mokre łodygi i liście - w przeciwieństwie do szklarni nie ma tu ochrony.

Co doradzają eksperci?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Opis królików rasy Rizen
 • Króliki rasy White Giant
 • Rosnące arbuzy w szklarni
 • Węgierska mangalica

Podlewanie ogórków nie jest trudne, ale jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek, możesz zwiększyć wzrost lub rozwój rośliny. Doświadczeni ogrodnicy dzielą się sekretami na temat nawadniania ogórków:

System nawadniania z napędem

 • Podlewanie lodowatą wodą zazwyczaj prowadzi do powolnego gnicia korzeni lub do obumierania już pojawiających się kwiatów. Dlatego pożądane jest wcześniejsze podgrzanie wody w słońcu.
 • Można podlewać roślinę zarówno rano, jak i wieczorem, przy czym najważniejsze jest, aby nie po południu palić prześcieradła, kwiaty i owoce.
 • Ilość wilgoci może zależeć od zdrowia rośliny. Tak więc obfite podlewanie ogórków często powoduje mączniaka prawdziwego i gnicie.
 • Niektórzy ogrodnicy zalecają opryskiwanie liści roślin, zamiast wlewać je pod korzeń. Ta metoda jest również skuteczna i nie szkodzi roślinie, ale musisz się upewnić, że podczas podlewania nie ma ciepła.
 • Jeśli podczas irygacji górne korzenie zostaną odsłonięte pod silnym naciskiem wody, konieczne jest natychmiastowe zwiększenie nawadniania.
 • Uważa się, że jakość wody i rodzaj podlewania wpływają na smak przyszłej uprawy, aw przypadku ogórków jest to prawdą. Niedostateczne podlewanie może spowodować gorycz ogórków.

Pin
Send
Share
Send
Send