Pszczelarstwo

Brojler Gwinea

Pin
Send
Share
Send
Send


Perliczki brojlery są bardzo korzystne dla hodowli domowej. Istniejące obecnie rasy są bezpretensjonalne, nie jedzą zbyt wiele, ale przynoszą kolosalne korzyści. Perliczka brojlerów - cechy i odmiany, metoda karmienia zostanie opisana poniżej w artykule.

Jakie są rasy kurcząt brojlerów?

Ptaki morskie brojlerów nie są rzadkością, istnieje wiele rodzajów mięsa drobiowego, ale tylko kilka jest polecanych do hodowli w sektorze prywatnym.

Rasy kurcząt brojlerów

 • Francuski kurczak brojlerów lub cętkowany jest najbardziej popularny w Europie, Azji Zachodniej i Ameryce. Żywy ciężar ciała może osiągnąć 3,5 kg, co jest rekordową liczbą wśród wszystkich popularnych gatunków brojlerów. Oprócz dużej ilości mięsa hodowcy otrzymują użyteczne jaja, ponieważ gatunek charakteryzuje się znaczną produkcją jaj - 130-150 sztuk rocznie z jedną warstwą. Wśród niedociągnięć można zidentyfikować zapotrzebowanie na odżywianie.
 • Blue Breed Perliczka otrzymała nazwę dzięki interesującemu kolorowi. Same ptasie pióra nie są niebieskie, ale w świetle mają podobne odpływy. Rasa ma dobry układ odpornościowy, jednak wskaźnik przeżycia młodych jest niewielki, więc gatunek nie jest bardzo popularny w hodowli.

  Rasy kurcząt brojlerów 1

 • White-breasted Zagorskaya rasa była wynikiem krzyżowania kur z kurami. Taka ciekawa kombinacja zaowocowała niezwykłym, luźnym upierzeniem. Kolor szary powyżej i biały na szyi, mostku i brzuchu. Wadą tego gatunku jest to, że jego mięso jest podobne w smaku do kurczaka. Jednak pędzi mniej niż kurczaki, więc niektórzy hodowcy uważają hodowlę rasy za niepraktyczną.
 • Biały syberyjski i śmietana wyróżniają się spośród wszystkich innych gatunków brojlerów. Są spokojni, jedzą wszystko, co dają. Jedyną wadą jest niska wydajność. Jednocześnie krem ​​mniej produktywny niż biały.

Charakterystyka kurcząt brojlerów?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Jak wybrać i przygotować sadzeniaki do sadzenia
 • Miód koniczyny
 • Odmiany piwonii z opisem i zdjęciami
 • Tłuszcz z mleka krowiego

Brojlery perliczki hodowane są wyłącznie na mięso. To jest ich główny cel. Ale niektóre gatunki mają także wysoką produkcję jaj, mogą być hodowane jako ptaki ozdobne, a także dla potomstwa.

Hodowla kurcząt brojlerów

 • Młode mięso w kierunku mięsa jest ubijane po osiągnięciu 4-5 miesięcy, w tym wieku osiągają już 2-3 kg, w zależności od rodzaju i jakości karmienia. Dłuższa ich hodowla jest bez znaczenia. Maksymalna waga ptaka wynosi 3,5 kg.
 • Produkcja jaj brojlerów nie jest wysoka. Najbardziej produktywna rasa mięsa pod tym względem jest szara, przedstawiciele tego gatunku produkują do 150 jaj rocznie, inne odmiany nie przekraczają znaku 110 jaj.
 • Możliwe jest zasadzenie ich zarówno w inkubatorze, jak i metodą naturalną. Wszystkie gatunki brojlerów mają dobry instynkt macierzyński - wykluwają się jaja i troszczą się o młodych.

Jakie są cechy zawartości brojlerów?

Opieka nad ptactwem drobiowym jest taka sama jak u innych gatunków ptaków. Ale karmienie to inna sprawa. Perliczka brojlerów potrzebuje dobrego odżywiania, zwłaszcza jeśli jest hodowana na mięso.

Rasy brojlerów muszą być często karmione, aby szybko zyskały masę mięśniową. Ale jeśli hodowcy potrzebują mięsa, a nie tłuszczu, wówczas dieta powinna być ściśle regulowana.

Pierwszy posiłek ptaków jest wcześnie rano, kiedy się budzą. Co więcej, jeśli hodowca nie zdąży napełnić pożywienia, zjada to, co zostało po kolacji. Następnie są karmione o 7-8 rano - śniadanie. Od 12 do 14 godzin musisz ponownie wlać jedzenie, jest to rodzaj lunchu, ale dostają kolację od 6 do 7 wieczorem.

Karmienie i utrzymanie kurcząt brojlerów

Najważniejsza zasada - jedzenie jest mokre! Ich jedzenie nie jest skomplikowane: zboża, korzenie, zioła, mączka kostna, witaminy, minerały. Owsianka jest zazwyczaj gotowana w bulionach, serwatce, mleku, roztworze drożdży lub podobnych. Torby lepiej dawać świeże, niż zebrane na nadchodzący tydzień. Jeśli chodzi o zieleń, perliczki brojlerów jedzą inną trawę, dlatego na padoku warto sadzić proste i szybko rosnące rośliny.

Młode kurczęta brojlery mają określoną dietę.

 • W pierwszych 2 dniach karmione są gotowanymi jajkami i suchym (wyciśniętym) twarogiem.
 • W dniu 3 możesz podać owsiankę z kukurydzy, jęczmienia, płatków owsianych i płatków zbożowych z mlekiem w proszku.
 • Od 5 dnia kreda, żwir i muszla muszą być wprowadzane do diety w celu normalizacji trawienia.
 • W siódmym dniu możesz podawać zacier z posiekaną zielenią na jogurt. Zieloni powinni być miękcy, jak koniczyna lub pokrzywa.

Karmienie kurcząt w pierwszych dniach życia odbywa się 5 razy dziennie. I tylko od 2 miesięcy są przenoszone na 4 posiłki dziennie.

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Karmienie kredą
 • Jak zrobić paszę dla królików
 • Hilling ziemniaków z pagórkiem
 • Węgierska mangalica

Pin
Send
Share
Send
Send