Ogrodnictwo

Kwiat Ryabchik Imperial

Pin
Send
Share
Send
Send


Flower Ryabchik Imperial - to niesamowicie piękna roślina. Kultura odnosi się do liliowca. W sprzedaży można znaleźć wiele odmian cietrzewia cesarskiego. Szczegóły dotyczące tej rośliny, jej cech zewnętrznych, odmian i metod uprawy można znaleźć w tym artykule.

Zawiera kwiat imperium Ryabchika

Pardwy zostały przywiezione do Europy z Turcji w 1580 roku. Od tego czasu kultura zdobyła miłość hodowców kwiatów. Obecnie znanych jest ponad 20 gatunków roślin. Imperial cietrzew jest jedną z odmian tego kwiatu.

Cesarskie leszczyny mogą rosnąć do 1,5 metra w zależności od odmiany

Imperialny leszczyna może dorastać do 1,5 metra, ale może być mniej (w zależności od odmiany). Jego liście są małe, ale łodygi, na których znajdują się kwiaty, są bardzo mięsiste, mocne i grube - rosną ściśle w górę. Na nich znajdują się kwiatostany kilku pąków. Najprostsza odmiana ma do 6 pąków na pojedynczej roślinie, w kolorze jasnopomarańczowym. Kwiaty opadające. Kultura kwitnie przez około 20 dni, ale bardzo piękna.

Ciekawe! Ze względu na atrakcyjny wygląd, cietrzew jest często używany do tworzenia kompozycji kwiatowych w ogrodach różanych, na alpejskich wzgórzach.

Odmiany Imperial Fritters

Przeczytaj także te artykuły.
 • Peach Curl
 • Jak podlewać truskawki?
 • Opis odmiany kapusty Rinda, sadzenia i pielęgnacji w otwartym polu
 • Górny opatrunek sadzonek pomidora

Istnieje wiele interesujących odmian cietrzewia cesarskiego.

Zdjęcie Grouse Raddeana (Fritillaria imperialis Raddeana)

 • Raddeana (Fritillaria imperialis Raddeana) jest silną rośliną, którą można uprawiać nawet w niekorzystnych warunkach. Kolor pąków jest kremowy lub żółty. Główną różnicą tej odmiany są duże kwiaty. Każda szczotka zawiera średnio 5 kwiatów. Kwitnienie trwa około 14 dni.
 • Rubra (Fritillaria imperialis Rubra) to odmiana osiągająca wysokość 60 cm podczas kwitnienia. Kwiaty są czerwone, dość duże.
 • Pasek Beauty (Fritillaria imperialis Striped Beauty) daje duże pąki koloru pomarańczowego lub złotego. Kwitnienie trwa około 1,5 miesiąca.
 • Garland Star (Fritillaria imperialis Garland Star) to kolejna piękna odmiana. Wyróżnia się jasną koroną obfitości kwiatów na szczycie łodygi. Kolor kwiatów jest jasny czerwony.
 • Lutea (Fritillaria imperialis Lutea) wyróżnia się żółtymi pąkami z białą obwódką. Gdy kwitnie, ta granica może zmienić kolor, stając się zielony lub nawet fioletowy.

Stock Foto Fritillary Chess Alba

Ciekawe! Nie należy kupować do sadzenia na rynku już kwitnącym, wykopanym cietrzewem. Do następnego kwitnienia będą musieli rosnąć przez kilka lat!

Lądowanie Fritillary Imperial

Możliwe jest rozmnażanie cesarza leszczyna za pomocą nasion lub metody wegetatywnej, ale w każdym przypadku, aby roślina mogła się dobrze rozwijać i rozwijać, konieczne jest, aby wybrał dobre miejsce. Miejsce do lądowania lepiej wybrać słonecznie lub w półcieniu. Strona powinna być chroniona przed silnym wiatrem, przeciągami. Ziemia nie powinna być gliniana ani zbyt lekka. Jeśli umieścisz kulturę w takiej krainie, może ona wcale nie kwitnąć.

Sadzenie kwiatu jest konieczne, gdy korzenie są wykopane cebulkami. Zazwyczaj tym razem jest jesień. Lądowanie odbywa się we wrześniu lub na początku października, kiedy pogoda jest jeszcze ciepła. Jeśli sadzisz roślinę później, może nie osiąść i zamarznie w zimie.

Lądowanie Fritillary Imperial

Ważne! Żarówki cietrzewia cesarskiego nie mają łusek ochronnych, dlatego szybko wysychają na świeżym powietrzu. Po nabyciu należy je natychmiast zasadzić!

W przypadku rozmnażania przez żarówki (metoda wegetatywna) należy najpierw wybrać dobry materiał do sadzenia. Bańkę można oddzielić od cebuli matki. W miarę jak dorastają, dzieci są uzyskiwane, są rozdzielane i siedzą. Przed sadzeniem cebule należy przetworzyć w słabym roztworze nadmanganianu potasu i posypać węglem drzewnym do dezynfekcji. Ziemia do kopania. Jeśli gleba jest gliniasta, dodaje się do niej trochę piasku. Warto również dodać torf i próchnicę do ziemi, aby zwiększyć jej jakość. Małe otwory są wykonane do sadzenia cebulek. Głębokość osadzania żarówek wynosi 20-30 cm.

Drugą opcją uprawy jest nasienie. Jest rzadko stosowany, ponieważ nasiona rozwijają się przez długi czas - jest to bardzo długi proces. Nasiona pobrane z skrzyni nasiennej, która jest dostępna w kwiatku. Zdobądź je dopiero po całkowitym wyschnięciu kwiatu. Nasiona wysiewa się na głębokość 1 cm, między nasionami należy wykonać odległość 10 cm, zazwyczaj na wierzchu posypuje się torfem, a nie ziemią.

Kultura opieki

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Koń Przewalskiego
 • Cielęta tuczące na mięso
 • Najlepsze odmiany pomidorów do szklarni
 • Jak sadzić bakłażany na sadzonki

Aby Imperiał Fritillary mógł prawidłowo rosnąć i kwitnąć w czasie, konieczne jest, aby odpowiednio się nim opiekować na otwartym polu.

 • Wiosną, po pojawieniu się kiełków pardwy, konieczne jest usunięcie materiału pokrywającego, aby na rośliny spadło więcej światła słonecznego i ciepła. Ale ziemia nigdy nie jest dotknięta.
 • Podlewanie jest umiarkowane. Imperialny leszczyna nie toleruje nadmiernego owrzodzenia, ale nie rozwinie się na suchym lądzie. Tak więc woda jest stosowana regularnie, ale w małych ilościach.

Nasiona Imperium Fritillary

Ciekawe żarówki są wykopywane co 2-3 lata, zwłaszcza dla dzieci, w przeciwnym razie będą rosły powoli i mogą nie kwitnąć przez wiele lat.
 • Rozluźnienie gleby pod krzakami najlepiej nie wykonywać. Korzenie cietrzewia cesarskiego znajdują się blisko powierzchni gleby i łatwo jest je dotykać podczas pielenia. Aby ziemia nie była pokryta gęstą skorupą, wystarczy ściółkować ją sianem lub torfem.
 • Pierwsze karmienie odbywa się po ciepłej pogodzie na wiosnę. Używany jako nawóz, próchnica, złożone nawozy. Opatrunek wierzchni zazwyczaj stosuje się w postaci suchej, ale można również zastosować rozwiązanie. Drugie karmienie odbywa się po rozpoczęciu kwitnienia. Wszystkie te same nawozy są używane. Ostatnia aplikacja nawozów jest jesienią. W tym czasie superfosfat i siarczan potasu muszą zostać dodane do ziemi.
 • Jeśli kwiat nie jest przykryty na zimę, żarówki w ziemi mogą zamarznąć i nic im nie pomoże. Więc na zimę zdecydowanie powinieneś położyć warstwę ściółki na powierzchni działki, gdzie rośnie cietrzew.

Z należytą starannością Grouse Imperial będzie kwitnąć każdego roku, zachwycając się pięknymi kwiatami.

Podczas kopania żarówek

Wielu hodowców zastanawia się - podczas kopania bulw cesarskich? Żarówki kopiące nie są zalecane co roku. Należy to robić co 2-3 lata, w celu powielenia i zmiany strony.

Żarówki Imperial Grouse nie mają łusek ochronnych, dlatego szybko wysychają na świeżym powietrzu.

Zwykle wykopują cebulki, gdy kwiat wyblaknie, łodyga wyschnie, liście również żółkną i giną. Obserwuje się to około sierpnia. Cebule są zwykle wykopywane, a następnie oczyszczane z suchej warstwy, przemywane wodą i inkubowane przez pół godziny w roztworze nadmanganianu potasu. Istniejące kawałki (jeśli dzieci zostały rozdzielone) muszą być przetworzone za pomocą fungicydów i posypane popiołem drzewnym. Po tym musisz umieścić cebulę w suchym, ciemnym pokoju do przechowywania.

Ważne! Małe i słabe żarówki nigdy nie kwitną. Wszystkie siły, które kierują, aby zwiększyć rozmiar. Jest to jeden z powodów, dla których konieczne jest przesadzanie roślin od czasu do czasu, ponieważ przy długotrwałym rozwoju w jednym miejscu cebula powiększa się, ale stają się mniejsze.

Przechowuj żarówki w suchym, wentylowanym miejscu. Temperatura +30 stopni, nie więcej. Musi być dobra wentylacja. W okresie zimowym ich stan jest czasami sprawdzany. Jeśli jest gnicie, pleśń, trzeba je wyciąć i przetworzyć środki grzybobójcze.

Choroby i szkodniki

Podobnie jak wiele roślin kwiatowych, jarząbek może zachorować, rosnąc na otwartym terenie. Może być również atakowany przez szkodniki. Ale jak sobie z tym poradzić?

Głównym szkodnikiem imperium cietrzewia jest grzechotka (chrząszcz)

 • Z niewłaściwą opieką żarówki mogą zacząć się gnić. Jeśli tak się stanie, musisz wykopać cebulę, odciąć wszystkie gnijące obszary do żywej tkanki i przetworzyć je roztworem nadmanganianu potasu. Następnie cebulki posypuje się węglem drzewnym i ponownie wykorzystuje do sadzenia.
 • Głównym szkodnikiem pardwy cesarskiej jest grzechotka (chrząszcz). Można go rozpoznać po czerwonym ciele i czarnej głowie. Główne uszkodzenie spowodowane jest przez larwy tego chrząszcza. Aby pozbyć się tego lub jakiegokolwiek innego szkodnika, konieczne jest traktowanie roślin środkami owadobójczymi („Aktellik”, „Tanrek”). Jeśli jest dużo szkodników, najpierw są zbierane ręcznie, a następnie kwiaty są traktowane środkami owadobójczymi.
 • Niezależnie od wieku imperium cietrzewia i specyfiki jego rozwoju, konieczne jest przesadzanie go co 2-3 lata. Z tego powodu kwiaty będą mniej narażone na zranienie.
Ciekawe! Uważa się, że jeśli cietrzew cesarski zostanie zasadzony bezpośrednio w dziurach kretowych, krety opuszczą miejsce, ponieważ nie tolerują zapachu cebulek tej rośliny.

Cesarski leszczyna to bardzo piękny kwiat. Duże pąki, wysokie łodygi są doskonałą ozdobą klombów, trawników. Ale aby rośliny mogły produkować kwiaty co roku, konieczne jest odpowiednie ich pielęgnowanie. A jednak, pomimo czasami trudnej opieki, roślina jest bardzo popularna, ponieważ praca opłaca się, gdy Imperial Fritillaria kwitnie na wiosnę.

Pin
Send
Share
Send
Send