Warzywo

Melon rolnik zbiorowy

Pin
Send
Share
Send
Send


„Kołchoznica” to wysokowydajna odmiana melona o średniej dojrzałości, którą można uprawiać nie tylko w południowych regionach, ale także w środkowych, a nawet północnych szerokościach geograficznych. O tym, na co choruje melon kolektywny, jakie są jego cechy, sposób uprawy, troska zostaną omówione w artykule.

Jakie są cechy tej odmiany?

Odmiana Kolkhoznitsa została wyhodowana w 1943 roku i od tego czasu liczba jej fanów wzrosła tysiące razy.

Owoce są okrągłe do 1,5 kg, gęste, jasnożółte z pomarańczowym odcieniem, a czasami żółto-zielone, w zależności od dojrzałości. Istnieje wzór siatki, ale nie gęsty, rzadki. Skórka jest cienka, a mięso jest bardzo miękkie, soczyste i słodkie o jasnym kolorze. Jeśli stopisz melon na czas, a ona nie zaspała, to przy odgryzaniu słychać charakterystyczny chrupnięcie. Ma wiele pozytywnych cech, za które jest ceniony przez ogrodników z całego świata.

Zbiorowy rolnik nasion melona

 • Odmiana nie jest hybrydą, więc materiał do sadzenia można zbierać niezależnie od własnej uprawy rocznie.
 • Można transportować tylko na krótkie odległości, ponieważ melon zbiorowego rolnika jest przechowywany bardzo słabo.
 • Zwykle spożywane na surowo, ale w niektórych przypadkach puszkowane melony, sprawiają, że są słodycze, cukierki, różne smakołyki, w tym dżem. Jednocześnie traci się tylko smak, smak pozostaje ten sam.

Jak uprawiać melon Kołchoznitsa na otwartym polu?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Technologia uprawy pszenicy ozimej
 • Kwiat Ryabchik Imperial
 • Garlic Rokambol
 • Sadzenie czosnku jesienią

Melony dojrzewają w ciągu 75-100 dni od momentu posadzenia sadzonek lub pojawienia się pędów. Okres pojawiania się i dojrzewania owoców zmienia się w zależności od warunków klimatycznych, a także od tego, gdzie roślina jest uprawiana na otwartym terenie lub nie. Ponadto, jeśli sadzisz sadzonki lub uprawiasz rośliny w szklarni, czas zbiorów można skrócić o około 2-3 tygodnie.

W celu zebrania dużych roślin uprawnych produkowanych według pewnych zasad.

Uprawa melonów

 1. Od jesieni gleba jest uprawiana, nawożona, a wiosną rozluźnia się i tworzy tylko doły. Ważne jest, aby ziemia nie była kwaśna i słabo kwaśna.
 2. Sadzenie nasion lub sadzonek jest możliwe tylko wtedy, gdy temperatura gleby osiąga 12-15 stopni powyżej zera.
 3. Przed posadzeniem nasiona są sortowane, dobre należy namoczyć, aby wyrosły przed sadzeniem.
 4. Nasiona melona są sadzone na otwartym terenie od końca kwietnia do początku czerwca, w zależności od temperatury gleby i środowiska zewnętrznego.
 5. Po odczekaniu ciepłej pogody można sadzić nasiona w otwartej glebie lub na sadzonkach. Druga opcja zalecana jest w miseczkach torfowych, dzięki czemu podczas przesadzania w ziemię nie psuje systemu korzeniowego.
 6. Jeśli użyto metody sadzenia, po 30 dniach od uprawy w kubkach można je przesadzić na otwartym terenie.
 7. Do sadzenia konieczne jest wybrukowanie wewnątrz kwadratów 1x1 metra. W każdym kwadracie jest jeden otwór.
 8. Sadzonki nie są zbyt pogłębione, a po raz pierwszy nie zaleca się jej nawożenia, aby roślina dobrze się rozpoczęła.

Teraz pozostaje tylko właściwie dbać o plony, a następnie zbiory.

Jak dbać o melona, ​​aby uzyskać duże zbiory?

Melonowiec rolnik rośnie w prawie każdym klimacie, ale do tego trzeba zapewnić jej dobrą opiekę.

Pielęgnacja melona Kołchoznica

 • Nawet małe rośliny potrzebują obfitości światła słonecznego. W okresie kwitnienia niezwykle ważne jest, aby roślina znajdowała się bezpośrednio pod słońcem. Jeśli słońce jest niskie, owoce nie uformują się lub będą słabo rosły.
 • Idealnie, melon jest uprawiany na rekwizytach, aby roślina rosła w górę, wtedy owoc nie gnije, gdy dotyka ziemi.
 • Od czasu do czasu musisz chwastować łóżko, sprzątać wszystkie dodatkowe chwasty. To nie tylko zachowuje składniki odżywcze gleby do uprawy, ale także pozwala słońcu oświetlić prawie całą roślinę.
 • Nawozy, jeśli są stosowane, są słabe i rozcieńczone.
 • Idealnie, dzień świetlny podczas dojrzewania owoców powinien wynosić od 8 do 11 godzin. Przy zastosowaniu do uprawy szklarni - musi to być sztuczne oświetlenie.
 • Roślina jest odporna na suszę, ale trzeba regularnie podlewać. W tym przypadku jest podlewany na samym korzeniu, ponieważ wilgoć na liściach może powodować oparzenia liści i owoców.

Co to jest chory melon Kolkhoznitsa?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana gruszki piwnej
 • Nożyce do owiec
 • Fortune Potatoes
 • Hive dadan

Przetwarzanie melona zbiorowego rolnika

Jedyną istotną wadą tej odmiany jest niestabilność chorób i szkodników. Jeśli od czasu do czasu nic nie poradzi - uprawa nie może się doczekać. Z najczęstszych problemów odnotowano: mączniaka prawdziwego, mozaiki ogórka, fusarium, przędziorków, czerpaków i drutowców.

Uprawę z porażką można zmniejszyć o połowę, dlatego zaleca się, aby nie uruchamiać problemu i traktować kulturę na czas w celach zapobiegawczych za pomocą popularnych lub specjalistycznych środków. Wtedy melon Kołchoznicka zachwyci obfite zbiory.

Pin
Send
Share
Send
Send