Warzywo

Karmienie sadzonek bakłażana

Aby sadzonki bakłażana rozwijały się dobrze i szybko, muszą być kilkakrotnie zapłodnione, zanim zostaną przesadzone na otwarty teren. Karmienie sadzonek oberżyny jest również konieczne, gdy kiełki zaczynają coś boleć. O tym, kiedy, jak i jak karmić sadzonki bakłażana zostaną omówione w artykule.

Kiedy należy stosować nawóz?

Top dressing podczas pierwszego zbioru

Podczas uprawy sadzonek oberżyny potrzebują tylko dwa razy do karmienia. Jest to obowiązkowa procedura, której zaniedbanie może znacznie zmniejszyć wydajność zakładu.

Pierwsze karmienie sadzonek bakłażanów odbywa się po nurkowaniu w oddzielnych kubkach lub po tym, jak roślina nabiera siły w nowej doniczce.

Drugi oberżyny do karmienia przeprowadza się około 7-10 dni przed sadzeniem w otwartym terenie. Dla roślin takich jak przeszczep taki wielki stres. Do zakorzenienia w nowym kraju będzie potrzebował rozwiniętego systemu korzeniowego. Ważne jest, aby pamiętać, że na otwartym terenie inna ilość składników odżywczych, temperatura powietrza jest inna, a także wilgotność. Górny opatrunek przed przesadzeniem sprawi, że kiełki będą bardziej odporne.

Dodatkowe karmienie może być wymagane od czasu do czasu. Na przykład niektórzy ogrodnicy już leczą małe pędy nawozami ze szkodników lub chorób. Konieczne jest karmienie i brak składników odżywczych, ale zostanie to omówione później.

Jakiego paszy używać?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Przemiana odmian winogron
 • Flower Spathiphyllum (kobiece szczęście)
 • Gruszka w kształcie gruszki Saphira
 • Długo wyczekiwana odmiana winogron

Drugie karmienie sadzonek bakłażana

Rodzaj karmienia zależy od tego, czego szuka. Podczas pierwszego zbioru lub po nim, kiedy roślina staje się silniejsza, warto stosować substancje stymulujące. Aby to zrobić, ziemia pod rośliną jest podlewana roztworem jednej z następujących substancji: „Cyrkon”, „Epin” lub Kornevin ”.

Pierwsze działa w kompleksie do rozwoju korzeni, zieleni i dezynfekcji gleby. Drugi jest czymś w rodzaju żeń-szenia dla osoby, jest tonikiem, sprawia, że ​​kiełki są mniej podatne na stres, mróz, suszę, stymuluje wzrost korzeni. Trzeci czasami zwiększa wzrost systemu korzeniowego. Dobrą alternatywą może być nawóz „Lux”, „Kemira”, „Foskamid”. Możesz zrobić własną mieszaninę 45 g superfosfatu, 20 g siarczanu potasu i 10 g azotanu amonu.

Drugie karmienie sadzonek bakłażanów 7-10 dni przed przeszczepem na otwarty teren ma na celu aktywny rozwój systemu korzeniowego. Aby to zrobić, możesz wylać ziemię pod kiełki „Kemira Lux”, „Kristalon”, „Kornevin” lub zrobić mieszaninę 35 g superfosfatu i 15 g soli potasowej na 5 litrów wody. Oprócz nawozów mineralnych drugie karmienie można przeprowadzić za pomocą substancji organicznych. Aby to zrobić, 1:10 rozwiedzionych odchodów ptaków lub dziewanny z wodą. Możesz także, jako alternatywa dla stworzenia naturalnego i ukochanego potasu „Gumat”, zwiększyć odporność roślin na roślinę i zwiększyć wzrost korzeni.

Ubierz wszystkie powyższe opatrunki tylko u nasady. Kropla nie powinna spaść na liście, ponieważ roślina jest nadal krucha. Jeśli konieczne jest przeprowadzenie dokarmiania dolistnego, stężenie substancji powinno być bardzo niskie.

Jak określić brak pierwiastków śladowych?

Dodatkowe sadzonki oberżyny z korzeniami

Bardzo często sadzonki bakłażana nie zawierają niektórych z tych pierwiastków śladowych. W tym przypadku, aby roślina nie więdła, konieczne jest zastosowanie dodatkowego nawożenia gleby.

 • Blaknięcie liści i brak dowodów na brak azotu. W takim przypadku należy spryskać roślinę roztworem obornika kurzego w stężeniu 1:20.
 • Niebiesko-fioletowa płytka wskazuje na brak fosforu. Z reguły jest słabo absorbowany, jeśli gleba jest zimna lub wewnątrz jest bardzo wilgotna. Pomoże poradzić sobie z problemem rozpylania jakiegokolwiek nawozu w obecności fosforu. Tylko konieczne jest zasadzenie jej dwa razy więcej wody, niż podano na opakowaniu, aby nie palić liści.
 • Brak potasu prowadzi do brązowych plam na krawędziach liści, takich jak oparzenia. Możesz użyć karmienia korzeniowego lub dolistnego. W pierwszym przypadku pomoże nawet skórka banana, która może być wykopana w ziemi lub jakiejkolwiek innej substancji z potasem. W drugim przypadku roślina jest opryskiwana roztworem siarczku potasu. Na 1 łyżeczkę. substancje pobrane 10 litrów wody.
 • Paski liści oznaczają, że roślina ma niską zawartość wapnia, jej roztwór i spryskane kiełki.
 • Zbyt wiele liści jest tylko wtedy, gdy w ziemi jest mało magnezu - rozpylanie słabego roztworu manganu może rozwiązać problem.

Nawożenie sadzonek oberżyny przez opryskiwanie odbywa się wczesnym rankiem lub wieczorem, gdy nie ma słońca lub gdy słabo świeci. Ponieważ kropelki na liściach mogą się wypalić, pozostawiając nieprzyjemne plamy zarówno dla rośliny, jak i dla ogrodnika. W niektórych przypadkach takie plamy mogą prowadzić do więdnięcia kiełków.

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Sadzenie agrestu
 • Top dressing pszczół z syropem
 • Kapusta na zimę w bankach
 • Jak zrobić szczepionkę w brzoskwini wiosennej