Pszczelarstwo

Rasa Kaczka Mulard

Pin
Send
Share
Send
Send


Rasa Duck Mulard jest hybrydą o wielu charakterystycznych cechach, które są z nią związane. Więcej informacji na temat treści, hodowli i cech zewnętrznych gatunku można znaleźć poniżej w artykule.

Jak pojawiła się rasa?

Homeland Mulard to Francja. Rasa, a raczej krzyż, została uzyskana w trakcie przekraczania domu pekińskiego i Indoot (kaczki piżmowej) w 1960 roku. W wyniku tej selekcji mulard wchłonął wszystkie najlepsze cechy tych ras.

Jakie są zewnętrzne cechy i cechy kaczek?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Otręby pszenne
 • Różnorodność gruszek Duchess pear
 • Klasa Bakłażan Vera
 • Szczepienie wiśni na wiśniach

Międzynarodowa klasyfikacja rasy Mulard

Pod względem wielkości, mulard rasy kaczki jest lepszy niż piżmo i pekin. Ciało ma powaloną, gęstą konstytucję. Szyja jest dłuższa niż u Peckiansa i cieńsza. Skrzydła są dobrze rozwinięte, duże, dociśnięte do ciała. Nogi są żółte, mocne.

Głowa jest średniej wielkości, proporcjonalna do ciała. Dziób lekko wydłużony, jasnoróżowy, blady lub bliższy beżowi. Oczy są ciemne, ale są osoby z lekką tęczówką.

Kolor piór jest zdominowany przez trzy kolory: czarny, biały i szary. Ptaki mogą być białe z czarną „czapką”, plecami i ogonem; czarny z szarym odcieniem; czarny z białymi akcentami lub coś takiego.

Rasa ma wiele zalet, dlatego są mile widziani na każdym gruncie rolnym.

Kaczka z wątróbki Mulard - słynne foie gras

 • Waga przybiera bardzo szybko - w ciągu 2 miesięcy waży około 3,5 kg. Waga samców i samic jest prawie identyczna. Dorośli ważą 4-7 kg w zależności od karmienia. Waga wątroby uzyskana z kaczki osiąga 500 gramów.
 • Rasa nie ma warstw tłuszczu, więc hodowca otrzymuje tylko cenne mięso. Jej wątroba jest tłusta, smaczna. Uważa się, że wątroba tej konkretnej rasy najlepiej nadaje się do słynnego francuskiego dania „Foie gras”. W każdym razie jest zdecydowanie lepszy w smaku niż w innych rasach.
 • Ma dobry układ odpornościowy.
 • Ich charakter jest spokojny, ptaki ciche, dobroduszne, nie powodują problemów. Różna czystość.

Jak utrzymać i pielęgnować Mulardę w domu?

Kaczki treści mulard

Opieka nad mulardą jest bardzo podobna do zawartości innych gatunków kaczek.

 • Pokój powinien być zamknięty, ale aby mieć dostęp do wspólnego pastwiska. Wnętrze powinno być suche i bezpieczne. Na 1 metr kwadratowy można przypisać 3 ptaki. Koniecznie usiądź w korycie, pij, okonie i gniazda.
 • Spacer jest bardziej przestronny - 1 ptak na 1 m kw., Najlepiej ze stawem. Ale jeśli nie jest to możliwe, możesz zrobić coś takiego jak sztuczny basen lub kąpiel z wodą.
 • Czyszczenie odbywa się regularnie. Rasy kaczek Mulard nie lubi brudu i może odmówić pójścia do domu.

Co karmić kaczątka i dorosłych?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Pomidorowa odmiana Lady fingers
 • Jak wypić kozę
 • Odmiana kishmish 342
 • Puszkina rasy kurcząt

Osoba dorosła zjada do 340 g paszy dziennie. Dieta obejmuje: zielenie (rzęsa, pokrzywa, lucerna, koniczyna), warzywa (marchew, dynia, kapusta, ziemniaki), odpady mięsne, zboża (jęczmień, pszenica, kukurydza, rośliny strączkowe), ciasto i produkty mleczne.

Latem rasa z kaczki gąska zjada 4 razy dziennie, a zimą - 2 razy dziennie, ale dodatkowe witaminy i minerały są z pewnością wprowadzane do diety.

Karmienie kaczek Mulard

Od pierwszych dni pisklęta karmione są słabym wywarem nadmanganianu potasu z pipety. Pierwszy posiłek to gotowane jajko. Drugiego dnia możesz go zmiksować z miękką owsianką. Żywność podaje się albo przez umieszczenie jej na płaskim żłobie, albo po prostu pokropienie kaczątkami - chwytają okruchy, staczając się z pleców swoich towarzyszy. Ta dieta jest obserwowana przez 10 dni. Później zaczynają dodawać pokrojone warzywa, rzęsy trzy razy dziennie, niskotłuszczowy twaróg, gotowane ziemniaki i mleko.

Za miesiąc możesz przenieść kaczątka na dwa posiłki. Podstawa paszy - pszenica, pasza, kukurydza. Pamiętaj, aby dodać minerały i witaminy. W oddzielnej misce warto wylewać muszle, żwir, skorupki jaj, aby poprawić trawienie.

Jaka jest specyfika reprodukcji?

Dużą wadą tego gatunku jest to, że nie można uzyskać od niego potomstwa. Wynika to z faktu, że kaczka rasy Mulard - hybryda. Dla osobników hodowlanych konieczne jest przekroczenie rasy piżmowej i pekińskiej. Nie jest to łatwe, ponieważ ptaki przechodzą okres adaptacji przez długi czas. Ale warto.

Powstałe jaja można hodować w inkubatorze lub kierować kaczką biznesu. Wylęgają jaja bardzo dobrze, więc nie powinno być żadnych problemów. Uważa się, że odsetek jaj wylęgowych w inkubatorze wynosi tylko 60%, a pod kaczką - 80-100%. Więc wybór jest oczywisty. Jedyne, o co należy się martwić, to odpowiednie warunki dla ptaka.

Hodowla kaczek mulard

 • Kaczka daje lepsze odżywianie, więcej witamin i mikroelementów.
 • Należy zapewnić miejsce do pływania, aby mogło naturalnie zwilżyć jaja.

Codzienne kaczątka mają dobry apetyt i szybko przybierają na wadze. Trudności zawsze pojawiają się w pierwszych dniach życia. Aby młody wzrost nie był chory, należy przestrzegać reżimu temperaturowego (20-22 stopni Celsjusza), wilgotności i odpowiednio karmić kaczątka. Oświetlenie na początku nie wyłącza się. I dopiero w wieku tygodnia zaczynają stopniowo skracać godziny dzienne. Czasami dorosłe ptaki można wypuścić na spacer - ale nie na długo!

Są uprawiane przez około 2 miesiące, a następnie, po osiągnięciu 3,4-3,7 kg - ubite. Przyczyną tego wczesnego uboju są cechy gatunku. Po 70 dniach życia kaczki Mollards zaczynają tracić na wadze, pióra przerzedzają się, a jakość mięsa pogarsza się.

Pin
Send
Share
Send
Send