Pszczelarstwo

Kaczki rasy Blagovarskaya (krzyż)

Pin
Send
Share
Send
Send


Rasy hodowców hodowano w Rosji. Wyróżniają się wysoką jakością produkcyjną. Wyhodowano je nie tylko na małych, prywatnych farmach, ale także na dużych fermach drobiu. Jest to jeden z niewielu krzyży domowych, które są powszechne nie tylko w Rosji, ale także w Europie i Ameryce.

Historia rasy

Kaczka Blagovarskaya to krzyż, uzyskany przez hodowców baszkirskich w 1998 roku. Dzięki ich ciężkiej pracy krzyż ma wysokie walory produkcyjne. Kaczki nie spożywają dużo jedzenia, ale szybko rosną, ponadto są zdolne do życia i szybko dostosowują się do nowych warunków życia.

Ciało kaczki jest silne, wygląda jak typowy brojler

Aby stworzyć nowy krzyż znać znane rasy kaczek. Biała kaczka po pekińsku jest głównym gatunkiem stosowanym w hodowli. To od niej otrzymał Krzyż Wiśniowej Doliny i odszedł Krzyż X-11. Materiał genetyczny X-11 został wzięty, aby stworzyć krzyż Medeo, a kaczka Blagovarskaya pochodziła z tego gatunku.

Podczas przekraczania użyto dwóch linii rodowodowych - ojcowskiego Blagovarka-1 (B-1) i matczynego Blagovarka-2 (B-2). To od nich uzyskano nowy krzyż, który pod wieloma względami przewyższa cechy rodzicielskie i wiele znanych ras kaczek.

Ciekawe! Na podstawie kaczki bovard, niektóre nowe krzyże, a mianowicie Agidel-345 i Agidel-34, zostały już otrzymane. Oni, podobnie jak jeleń, mają wysokie cechy produkcyjne i są znani za granicą.

Mimo że utworzono już nowy gatunek, obecnie trwają prace selekcyjne. Hodowcy próbują przetłumaczyć ten krzyż na kategorię ras, aby ptaki nie traciły swoich cech i miały stabilny genotyp.

Głowa jest duża, z jasnym pomarańczowym dziobem.

Opis rasy Kaczka Blagovarskaya

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiana ziemniaczana Sineglazka
 • Różnorodność gruszek Northerner
 • Sadzenie i pielęgnacja szczawiu
 • Dlaczego nie spiesz się przepiórek

Krzyż jest ciężkim mięsem o dobrych właściwościach jajecznych. Buduj silny. Ptaki wyglądają jak typowe brojlery. Ciało jest wydłużone i obszerne. Skrzynia jest dobrze rozwinięta, zaokrąglona. Różowe lub pomarańczowe nogi są krótkie, szeroko osadzone. Szyja jest elastyczna, piękna, zazwyczaj w pozycji wysuniętej, długość jest średnia. Głowa jest duża, z jasnym pomarańczowym dziobem. Kolor jest śnieżnobiały, monofoniczny. Pióro jest miękkie, gęste, bardzo piękne.

Ważne! Jasność dzioba i łap kaczki mówi o jego zdrowiu i produkcji jaj. Jeśli ptak ma tępy kolor dzioba lub nóg, może to być przyczyną ukrytej choroby. W tym samym czasie, im jaśniejszy kolor łap i dziobów, kaczka daje więcej jaj.

Kolor jest śnieżnobiały, monofoniczny, miękki, gęsty, bardzo piękny

Natura ptaków jest spokojna, posłuszna. Ptaki tego gatunku mogą żyć z innym drobiem. Są dobroduszni, nie nieśmiali, ale lubią chodzić.

Charakterystyka kaczki Blagovarsky

Kaczki Blagovarsky wyróżniają się wysoką jakością produkcyjną. Ponadto charakteryzują się wieloma pozytywnymi cechami, dla których są cenione przez hodowców.

 • Dorosły kaczor (8 miesięcy) waży 4–4,5 kg, a samice ważą 3,5–4 kg.
 • Jednostki rosną szybko. Sześciotygodniowe kaczątka ważą już 3 kg.
 • Wydajność tuszy po uboju wynosi 67,6%. Tusz prezentacji, skóra jest piękna, bez nienormalnych plam. Mięso jest smaczne, soczyste, ma do 35% tłuszczu.

  Tusz prezentacji, skóra jest piękna, bez nienormalnych plam

 • Na 1 kg przyrostu masy zużywa się 2,72 jednostki karmy, a na jajko - 3,5 jednostki karmy.
 • Produkcja jaj na kaczkę przez 9 miesięcy (okres nieśności) - 200-245 jaj. Jaja dają biały, ważący 90-95 g.
 • Wysoka produkcja jaj samic jest obserwowana do 5 lat. W sumie ptak może żyć przez około 20 lat.
 • Zapłodnione jaja o właściwej zawartości - 98%.
 • Bezpieczeństwo młodzieży - 81-83%.
Ciekawe! Kaczka Blagovarskaya jest znana nie tylko ze względu na wysoką produktywność mięsa, ale także ze względu na jakość jaj. Jest to gatunek uniwersalny, korzystny w hodowli ferm drobiu i prywatnych gospodarstw rolnych.

Konserwacja i opieka

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana śliwkowa Renklod
 • Zastosowanie siarczanu miedzi
 • Tytuł - Flower Gardenia
 • Kurczaki Leghorn

Kaczka Blagovarskaya lubi hodowców z łatwością opieki i konserwacji.

Produkcja jaj przez 9 miesięcy - 200-245 jaj, białe jaja, o masie 90-95 g

 • Zawierają ptaka najczęściej na zewnątrz w przestronnych kurnikach. Wentylacja wewnątrz pomieszczeń, oświetlenie, gniazda kaczek i miejsca do spania. Również wewnątrz znajduje się miejsce na jedzenie, wodę z pijącymi i karmniki.
 • W przypadku hodowli masowej można utrzymywać ptaki w klatkach ułożonych na poziomach, jednak wydajność w tym przypadku może się zmniejszyć.
 • Jeśli zimą na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury, lepiej jest wyposażyć ogrzewanie w pomieszczeniu, ponieważ zwykłe ocieplenie kaczątka może być niewystarczające. Zimą w pomieszczeniach powinno być około +10 stopni Celsjusza, ale lepiej niż +15, wtedy ptaki będą się spieszyć i problemy zdrowotne ptaków nie pojawią się.
 • Gdy podłoga jest utrzymywana obowiązkowo, powstaje 15-centymetrowa warstwa ściółki, która może być torfem, trocinami, sianem lub słomą, najważniejsze jest to, że w wybranym materiale nie powinny znajdować się małe cząsteczki, które będą wpychane do kaczek w zatokach. Aby nie zamoczyć się w pomieszczeniu i zdezynfekować podłogę, przed ułożeniem łóżka konieczne jest ułożenie pokruszonego wapienia.

Kaczki rasy Blagovarskaya uwielbiają chodzić i pływać

Interesujące! Osoby tej rasy są często hodowane jako ptaki ozdobne, ponieważ odznaczają się dobrym charakterem i wdziękiem. A podczas stopienia szybko zmieniają pióra, tak że wygląd praktycznie nie zmienia się w tym czasie.
 • Gniazda są ciepłe i miękkie, dzięki czemu jaja nie biją, a ptaki są w nich wygodne. Wskazane jest stworzenie zacisznego kąta dla gniazd, w odległej części domu, wtedy nic nie będzie przeszkadzać kurom.
 • Chodzenie odbywa się obowiązkowo. Hodowcy rasy bydła uwielbiają chodzić i pływać, więc muszą zapewnić miejsce do chodzenia. Na metr kwadratowy wolnej przestrzeni nie powinno być więcej niż 3 ptaki. Pojemnik z wodą i baldachimem jest zainstalowany na ulicy, aby ptaki ukrywały się przed pogodą. Wskazane jest, aby chronić wysokie ogrodzenie.

Zawiera krzyż hodowlany

Kaczki hodowane w browarach uprawiane są głównie do produkcji pysznego mięsa. Ptaki rozmnażają się szybko, a młode dobrze rosną. Możliwe jest rozmnażanie młodego wzrostu metodą naturalną lub za pomocą inkubatora. Osoby dorosłe osiągają 26 tygodni. Jaja inkubacyjne powinny być zbierane od ptaków, które są już w wieku jednego roku. Dostają bardziej opłacalne młode. Aby otrzymać zapłodnione jaja, należy odpowiednio zorganizować kaczątko - na kaczora powinno być około 4 samic.

Ciekawe! Zapłodnione jaja kobiety mogą produkować do 5 lat.

Po pojawieniu się kaczątek na świecie, należy zapewnić im odpowiednią opiekę.

Okres inkubacji od złożenia jaj do wylęgu młodego stada wynosi 28 dni. Po pojawieniu się kaczątek na świecie, należy zapewnić im odpowiednią opiekę. Na początek są umieszczane w lęgu. Pościel Broder wykonana jest z papieru - nie ma małych cząstek, a jednocześnie jest dość miękka.

W pierwszym tygodniu światło nie wyłącza się, a dopiero od 8 dnia światło wyłącza się po raz pierwszy na 1 godzinę. Następnie stopniowo zmniejszaj dzień światła codziennie o 30-60 minut. Temperatura w wylęgarni powinna wynosić pierwsze 4 dni + 33 ... + 35 stopni, przez 5-10 dni + 28 ... + 33 stopni i od 11 dni w ciągu + 22 ... + 28 stopni. W osiemnastym dniu życia młodzi muszą żyć w takiej samej temperaturze jak dorośli.

Normalna wilgotność wynosi 65-75%. Kiedy młody wzrost dorośnie trochę (2 tygodnie) i będzie aktywnie chodzić, biegnij, możesz zacząć pozwalać ptakom na spacery z dorosłymi kaczkami lub osobno. Większość nieletnich jest ubijana od 7 do 14 tygodni.

Karmienie kaczek dmuchawy

Do miesiąca kaczątka powinny już jeść mokrą papkę i suche mieszanki zbożowe lub pasze

Krzyż jest ekonomiczny pod względem żywienia. Wiele ptaków nie je, a jeśli są one również regularnie chodzone, zużycie paszy zostanie zmniejszone o 1,5 raza! Dieta musi być przestrzegana od najmłodszych lat, wtedy kaczki nie zachorują, będą mogły się normalnie rozwijać i z czasem osiągać wysoką wydajność.

 • W ciągu pierwszych 3 dni po urodzeniu, krojone jajka gotowane są podawane kaczkom. Powinny być gotowane na twardo, aby masa mielona była krucha.
 • Od 4 dni do racji zalicza się twaróg, przycinanie mięsa mielonego lub mięso mielone, cięte warzywa (pokrzywa, przegotowana woda, cebula, koniczyna), kreda.
 • Od dziesiątego dnia życia gotowane ziemniaki (posiekane), gotowane na parze ziarno, mleko (jogurt) i drożdże również zaczynają wchodzić do żywności. W celu normalizacji trawienia drobny żwir lub piasek rzeczny należy podawać oddzielnie.
 • Kiedy młodzi zaczynają aktywnie chodzić, w diecie pojawiają się robaki, robaki, zielenie z ulicy i rzęsa.
 • Do miesiąca życia kaczątka powinny już jeść mokre maseczki i suche mieszanki zbożowe lub mieszane pasze. Dieta powinna zawierać warzywa, korzenie, warzywa, owoce, rzęsy, ziarna, minerały i witaminy we właściwej ilości.

Charakter kaczki Blagovarsky jest spokojny, łagodny, łatwy do dogadania się z innym drobiem

Ciekawe! Aby kaczki nie rozpraszały jedzenia i nie wrzucały do ​​niego śmieci, kupuje się karmniki z wysokim obrzeżem.

Do pierwszego miesiąca życia kaczątka karmione są 7-8 razy dziennie, a następnie przenoszone na 4 posiłki dziennie. Jeśli dorosłe ptaki chodzą po południu i wieczorem, można je karmić 2-3 razy dziennie. Jeśli ptak idzie do paszy, w podajniku zawsze powinno być jedzenie. Dla kur i smoczych smoków produkowana jest inna dieta. Nie powinny się przejadać ani schudnąć. Są karmione w normalnym trybie - tylko do jedzenia. Regularna forma fizyczna ułatwi im codzienne spacery.

Opinie o rasie kaczki Blagovarskaya

Kaczka Blagovarskaya to słynny krzyż, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród hodowców. Ptak jest łatwo uprawiany i nie kapryśny w żywieniu, treści.

 • Anzhela Sovkova: „Bydlęca kaczka została wyhodowana w zeszłym roku. Ptaki są dobre, nie nerwowe, zachowują się normalnie. Wygląda raczej na duże. Jednak zimą pozwalaliśmy trzodzie chodzić na rzeź i, szczerze mówiąc, tusza po wyrywaniu nie była tak duża, jak się spodziewaliśmy. „2,3-2,5 kg. To nie jest małe, ale mogło być więcej. W tym roku spróbuję Pekoka, a potem będę porównywać i decydować, które z nich będą się stale hodować”.
 • Stepan Ershov: „Od ponad 3 lat hodujemy kaczki z żoną i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Ptaki są piękne, po prostu spacerują po podwórku, zrobili dla nich mały staw, wylądowali tam, ale często tam nie pływają, ale spacerują po okolicy, uczą się wszystkiego dookoła. Naturalnie zdobywamy młodzież - sadzimy samicę w pozycji leżącej Ptaki siedzą dobrze na jajkach, a nawet zajmują się nimi (testowane przez doświadczenie), ale w celu zwiększenia ich przeżywalności zazwyczaj przekazujemy kaczątka do wylęgarni. nie. ”
 • Ksenia Gorshkova: „Uwielbiam hodować kaczki ze względu na ich pyszne mięso, dlatego rasa łonowa jest jedną z moich ulubionych. Mięso jest smaczne, ale jeśli zostanie nakarmione w niewłaściwy sposób, będzie bardzo tłuste. Karmię ptaki wyłącznie zielenią i zbożem. Młode szybko rosną, problemy z ptakami Nie. Jedyną trudnością, z jaką się zetknąłem, jest to, że potrzebują rozgrzanej maty, w przeciwnym razie zaczną chorować zimą i wcale się nie spieszą. ”

Pin
Send
Share
Send
Send