Zwierzęta gospodarskie

Rasy koni

Pin
Send
Share
Send
Send


Rasy koni jeździeckich różnią się znacznie od siebie. Dotyczy to cech, ale przede wszystkim charakteru i celu. Niektóre uczestniczą w profesjonalnych wyścigach sportowych, inne są używane głównie do łatwych spacerów. Najlepsze rasy koni, ich cechy, odmiany zostaną opisane poniżej w artykule.

Jakie są cechy koni jeździeckich?

Wszystkie konie można podzielić na dwie kategorie. Pierwsze są dla przyjemności chodzenia. Są one głównie rozwiedzione w celu nauki, osobistej przyjemności. Są spokojni, opanowani, potulni.

Drugi typ - konie sportowe, które są wykorzystywane do wyścigów na krótkich i długich dystansach. Te piękności mają bardzo dumny temperament, silny, trwały, czasem nerwowy. Bardzo często mają charakter wybuchowy i często pozwalają tylko jednemu jeździecowi przybyć na ich miejsce - właścicielowi. Potrzebują częstych i obfitych obciążeń mocy w przeciwieństwie do skał do chodzenia.

Wszystkie rasy koni, pomimo różnic, mają w przybliżeniu tę samą wysokość - w granicach 153-160 cm w kłębie i lekkiej budowie. Pod względem cech fizycznych warto podkreślić ukośne ramiona, długie, muskularne plecy. Są też bardzo szybkie, a niektóre, na przykład ukraińskie, Akhal-Teke, czy jazda konna, są odporne.

Jakie konie przeznaczone są do łatwej jazdy?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kuchinsky rocznica rasy kurcząt
 • Jak zaszczepić brzoskwinię wiosną
 • Odmiana gruszy marmurowej
 • Odmiana śliwkowa Renklod

Rasy konne dla łatwej jazdy są również popularne jako wyścigi. Sport jeździecki jest znany od niepamiętnych czasów, ale potrzeba dużo czasu na naukę. Następujące typy są używane tylko do treningu początkujących, a także do jazdy na nartach, chodzenia. Stwierdzenie, że w ogóle nie uczestniczą w sporcie jeździeckim, jest niemożliwe. Po prostu nie są to wyścigi czy wyścigi, w których jest dużo ludzi i dużych stawek, ale raczej lokalnych, amatorskich, dla bezczynności.

Rasy koni 1

 • Amerykański koń najczęściej używany do jazdy amatorskiej. Została zabrana przez amerykańskich plantatorów, a główną cechą w doborze młodego stada była wytrzymałość. Został stworzony na długą, a nie szybką jazdę, więc nie nadaje się do wyścigów. Łatwo się trzyma w siodle.
 • Marvari - Indyjska rasa koni. Bardzo rzadko i praktycznie nie występuje w Europie. Popularny ze względu na swoją elastyczność, ciepły temperament, lojalność, łatwość prowadzenia. Są świetnymi „nauczycielami” i ludzkimi przyjaciółmi. Główną cechą jest uniesione uszy, których końce są wygięte i zwrócone ku sobie.
 • Niesamowicie piękna, śnieżnobiała Koń Lippitzian Wiedeńska Szkoła Jeździecka przyciąga wzrok wszystkich dookoła. Dlatego są często używane do sesji zdjęciowych, parad, świąt. Posłuszny, dostojny, silny - zalecany dla początkujących jeźdźców i dzieci, ale dotyczy rzadkich gatunków.

  Rasy koni 2

 • Kabardyjski - jeden z największych koni Kaukazu. Ma dość masywne ciało, wygląda solidnie, silnie, a nawet walczy. Bardzo dobrze się sprawdziła, dzięki czemu jest bardzo poszukiwana. Jego główną cechą jest możliwość poruszania się po górach, trudno się z nim zgubić. Szybko przechodzi przez górzysty teren nawet w nocy.
 • Rasa andaluzyjska od dawna jest dość popularny. Następnie została wyparta z piedestału przez angielską rasę. Ale w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci popyt na nie znacznie wzrósł. Jest on używany głównie w okularach jeździeckich - na arenie ze względu na specyfikę ruchu. Kurs jest łatwy, gładki - zwierzę wydaje się tańczyć. Bierze udział w wyścigach konnych, ale nie często. Będzie dobrym przyjacielem każdego miłośnika ras koni.

  Rasy koni 3

Jakie konie są używane w wyścigach i wyścigach?

W wyścigach i wyścigach sportowych wybierane są tylko najbardziej rozbrykane i wytrzymałe konie.

 • Angielski pełnej krwi - najbardziej porywający i drogi na świecie. Przywieziono go na początku XVIII wieku, zwłaszcza do wyścigów. Głównymi wskaźnikami przy wyborze młodego stada były szybkość i wytrzymałość. Często nazywany jest koniem pełnej krwi ze względu na jego doskonałe właściwości. Polecany jest wszystkim, którzy chcą profesjonalnie zaangażować się w wyścigi sprinterskie. Koń jest również często używany do polowań angielskich, które, nawiasem mówiąc, są również uważane za sport. Wady gatunku ujawniają się w wybuchowej i kapryśnej naturze.

  Rasy koni 4

 • Arabski koń pełnej krwi - jeden z najstarszych na świecie. Jest bardzo ceniona i kochana, co potwierdzają wspaniałe sumy, które ludzie płacą za rasę na aukcjach. Zgodnie z jedną z wersji, została wyprowadzona przez Beduinów już w IV-V wieku naszej ery, ale uważa się, że jej przodkowie mieszkali na Półwyspie Arabskim już 3000-2000 lat pne!
 • Appaloosa - idealna rasa koni. Może brać udział we wszystkich rodzajach wyścigów konnych, jest silny, szybki, ma przyjazny charakter. Ciekawą funkcją są spoty. Jest to łaciaty wygląd, i właśnie z tego powodu stał się sławny tak szybko. Duże i małe plamki na całym ciele sprawiają, że jest wyjątkowy i bardzo piękny.

  Rasy koni 5

 • Jazda konna w Hanowerze ma wysoką wydajność w sporcie jeździeckim. Wcześniej ta niemiecka rasa była hodowana w dwóch kierunkach - pracy i dezynfekcji. Teraz kierunek jest tylko jeden - sport. Bardzo wysoki, może osiągnąć 175 cm w kłębie. Wyświetlane w kilku krajach: Niemcy, Litwa, Rosja. Co dziwne, ale najlepsze wskaźniki osób otrzymały, gdy jeźdźcy pochodzili z Niemiec.
 • Rasa Akhal-Teke inna nienaganna lojalność. Ten turkmeński koń jeździecki akceptuje i przyznaje się tylko jednej osobie. Inni ludzie nie będą mogli na nim usiąść, a to jest jego główna pozytywna cecha. Ale dodatkowo charakteryzuje się spokojnym usposobieniem, cierpliwością, wytrzymałością i zwinnością. Niezwykła cecha - błyszczący i opalizujący jedwab.
 • Koń ukraiński został oficjalnie zarejestrowany dopiero w 1990 roku. Do hodowli wykorzystano rasy koni z różnych krajów, a wynik był przyjemnie zadowolony. Jest to jedna z najbardziej odpornych ras na świecie - ponad 100 km może przejechać pod siodłem dziennie!

  Rasy koni 6

 • Konie budennowskie najczęściej używany do pokonywania przeszkód na krótką metę, triathlon. Rasa była hodowana w czasach sowieckich i dopiero niedawno stała się popularna w sportach jeździeckich. Należy do koni półkrwi i często jest używany w hodowli.
 • Konie trakeńskie są bardzo poszukiwane w sportach jeździeckich. Są to wysokie zwierzęta, osiągające wysokość około 166 cm w kłębie. Zalecany tylko dla profesjonalnych jeźdźców.
Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Ogórki Herman F1 - opis odmiany i uprawy
 • Jak trzymać wietnamskie prosięta
 • Poidła dla kurcząt
 • Różnorodność gruszek Skorospelka z Michurinska

Pin
Send
Share
Send
Send