Ogrodnictwo

Wierzchnie wiśnie opatrunkowe na wiosnę

Pin
Send
Share
Send
Send


Większość drzew jest zapładniana jesienią, ale karmienie wiśni na wiosnę może dostarczyć roślinie niezbędnych minerałów i witamin, aby zwiększyć wzrost, rozwój i plon. O właściwej technologii, rodzajach nawozów, czasie procedury i zostaną omówione w artykule.

Po co karmić wiśnie na wiosnę?

Praktycznie każde drzewo wiśni może produkować plony rocznie, rzadziej - w ciągu roku. Dlaczego więc konieczne jest regularne karmienie wiśni na wiosnę? Doświadczeni ogrodnicy twierdzą, że tylko przy odpowiedniej pielęgnacji (przycinanie, podlewanie, karmienie) można osiągnąć maksymalną wydajność. I to nie jest garść bolesnych owoców na kompocie, ale 10-25 kg, w zależności od odmiany, zdrowy produkt bez uszkodzeń i chorób.

Wierzchnia dekoracja i obróbka wiśni na wiosnę

Karmienie wiosenne daje impuls do rozwoju rośliny. Po długiej zimie drzewo potrzebuje dodatkowego odżywiania, które zapewnia nawożenie. Z powodu tak prostego przypadku późne przymrozki, aktywność szkodników i choroby nie mogą drażnić wiśni.

Szczególnie ważne jest karmienie młodych drzew. Nadal są zbyt słabi, aby dać duże zbiory, ale muszą dobrze zapuścić korzenie, aby rozpocząć wzmożony wzrost. Dlatego nawóz dla nich stosuje się we wszystkich trzech ciepłych porach roku: wiosną, latem i jesienią.

Kiedy karmić wiśnie?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Koń ciężki samochód Vladimirsky
 • Miód kątowy i jego właściwości
 • Różnorodność truskawek Ruyan
 • Różnorodność gruszka Pamięć Jakowlew

Pierwszy wiosenny opatrunek na wiśnie jest robiony przed kwitnieniem drzewa. Nawóz jest dostarczany pod pniem drzewa. Opryskiwanie jest niepraktyczne, ponieważ na wiśni nie ma jeszcze liści. Kiedy kwiaty wiśni, możesz zrobić drugie karmienie - ponownie u nasady. Po raz trzeci można zapłodnić wiśnię po kwitnieniu na korzeniu lub przez opryskiwanie, w zależności od rodzaju substancji.

Co karmić?

W zależności od tego, ile lat ma drzewo w ogrodzie, niektóre nawozy są używane jako wióry na wiosnę.

Młode drzewo w wieku od jednego do trzech lat będzie potrzebowało lepszego rozwoju, aby dobrze się ukorzenił i zaczął rosnąć. Substancje azotowe mogą mu najbardziej pomóc w tej sprawie. Są niezbędne dla młodych drzew. Siarczan amonu, mocznik, azotan wapnia i azotan amonu są nawozami azotowymi.

Harmonogram przetwarzania wiśni

Jeśli substancje amoniakalne są używane jako pasza, ważne jest prawidłowe obliczenie stawki. Gdy ilość jest niewystarczająca, efekt nie będzie wyraźny, ale jeśli zrobisz dużo karmienia, więcej niż normalnie, roślina spowolni wzrost, może stać się bolesna, mało wydajna.

Nawóz fosforowo-potasowy jest stosowany w dużych roślinach w wieku 3 lat. Odżywia je, stymuluje rozwój pąków, kwiatów.

Oprócz tych dwóch opatrunków jest wiele innych. Przydatne będą nawozy organiczne dla obornika, kompostu, próchnicy i torfu.

Czym jest technologia aplikacji nawozów?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Wczesne odmiany śliwek
 • Odmiana kapusty Kolobok F1
 • Najlepsze odmiany papryki słodkiej
 • Pasze drożdżowe

Sposób karmienia zależy od wieku drzewa.

Zapłodnienie

 • Podczas sadzenia na wiosnę w dołku dla drzewa położył kilka rodzajów nawozów. Może to być substancja mineralna lub organiczna. A potem, przez cały sezon, drzewo niczego nie karmi.
 • W drugim roku po wzroście drzewa na wiosnę konieczne jest wytworzenie azotu. 120 g nawozu wylewa się wokół pnia i przykrywa grubą warstwą ziemi (10 cm). Dodatkowo, w maju 2-3 razy, można dodatkowo nawozić go mocznikiem z przedwcześnie rozcieńczonym wodą zgodnie z instrukcją. Zwykle pobiera się 20 gramów środków na 10 litrów wody. Po podlaniu ziemi ważne jest rozluźnienie!
 • W czwartym roku korzenie są już dobrze uformowane, więc nawozy potrzebują znacznie więcej. Średnią głębokość (nie do korzeni) bruzdy o szerokości 30 cm tworzy się wokół pnia, do której wprowadza się 150-180 g mocznika, a następnie zakopuje. Ostatnia rzecz, którą musisz zrobić - wlać trochę wody.
 • Począwszy od piątego roku, oprócz azotu i mocznika, wiosną sprowadza się do pnia drzewa popiół drzewny, superfosfat (100 g), próchnicę i sól potażową (wiadro).
 • Po 8 latach życia drzewo jest już uważane za stare, aby uzyskać dobre, bogate zbiory, wymaga dużej opieki. Nawozy będą musiały być produkowane trzy razy więcej.

Ważnym punktem przy ubieraniu czereśni jest jej naturalny rozwój. Zaleca się nawożenie drzewa, pod warunkiem, że rośnie bardzo powoli (mniej niż 50 cm wzrostu pędów rocznie). Jeśli rozwija się dobrze bez nawozów, wówczas nawożenie nie da drzewu żadnego efektu, a zatem daje maksymalny wzrost i plon.

Pin
Send
Share
Send
Send