Pszczelarstwo

Zawartość kaczki piżmowej

Pin
Send
Share
Send
Send


Kaczka piżmowa bardzo różni się od swoich krewnych. W ludziach nazywa się to również indoutku lub niemą kaczką. Imię kojarzy się z naroślami na dziobie, a drugie, ponieważ prawie nie wydaje głośnych dźwięków, ale syczy więcej. Zawartość kaczek piżmowych wiąże się z pewnymi trudnościami. Więcej o nich możesz przeczytać poniżej w artykule.

Jaka jest wydajność kaczek piżmowych?

Kaczki piżmowe są bardzo piękne. Często są utrzymywane jako dekoracyjne. Mają lekko wydłużone ciało, szeroką „dumną” klatkę piersiową, średniej wielkości głowę ze wzrostami na dziobie i małych nogach. Ptak występuje w różnych kolorach.

Kaczka piżmowa z kaczorem

Waga kaczora może sięgać nawet 6 kg, a kaczek do 3,5 kg. Aby osiągnąć masę „komercyjną”, karmią się około 2 miesięcy. Zaleca się, aby punktowali po 2-2,5 miesiącach.

Szamotanie zaczyna się od 6-7 miesięcy. W ciągu roku występują dwa okresy składania - wiosna i jesień. Podsumowując, kura może wyprodukować do 110 jaj o wadze 70 gramów każda, na oba okresy.

Jakie są cechy opieki i konserwacji?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze rasy mięsne kaczek z opisem i zdjęciem
 • Odmiany ogórków na Uralu
 • Dlaczego pisklęta giną?
 • Pavlovskaya rasa kurczaków

Ojczyzną kaczek piżmowych jest Ameryka. Zostały wyhodowane dla słonecznych regionów kraju, więc najczęściej hodowane są w ciepłych krajach o stabilnych warunkach klimatycznych.

Układ domu i gniazdo dla Indo-kaczek

 • Do pewnego stopnia brak typu można nazwać brakiem grubej warstwy tłuszczowej. Wynika to z cech genetycznych. Dlatego podczas przechowywania i hodowli ważne jest dokładne monitorowanie temperatury na zewnątrz iw domu. Zimny ​​trzask, mróz może nawet doprowadzić do śmierci tych wspaniałych ptaków.
 • Dom powinien być starannie zbudowany, prosta stodoła nie będzie tutaj działać. Zimą ptaki należy trzymać w ogrzewanym i odpornym na warunki atmosferyczne pokoju. Nie powinny to być przeciągi, pęknięcia, przez które przeminie zimno.

Dodatkowo wentylacja ma za zadanie zapobiegać wilgoci. W lecie ten sam budynek powinien być dobrze wentylowany, ponieważ ciepło rasy nie może stać nie mniej niż zimno. Aby zapobiec zamarznięciu nóg kaczek (ich słabego punktu), podłoga jest podniesiona i na deskach kładzie się gruba warstwa pościeli.

Cechy zawartości kaczek piżmowych

 • Zawartość kaczek piżmowych w domu w wielowarstwowych komórkach jest możliwa, ale zmniejsza również produktywność i smak jaj i mięsa.
 • W zimie w domu powinno być dodatkowe oświetlenie. W ciepłe i słoneczne dni kaczki mogą wychodzić, pomimo śniegu, ale innym razem będą w pomieszczeniach. Brak światła zmniejszy ich wydajność i osłabi zdrowie. Aby uzyskać oświetlenie, wybierz lampę jarzeniową lub dzień. Najważniejsze jest umieszczenie go wyżej, aby ptaki go nie dostały. W okresie letnim w pokoju powinny znajdować się duże okna.
 • Gniazda są wykonane w formie pudełek lub po prostu budują ławki, półki (kratownice), podniesione z ziemi o 20 cm. Aby zapewnić wygodę ptakom, ławki nie są budowane obok ściany, ale w odległości 30 cm od niej. w wolierze do chodzenia.
 • Staw lub staw z kaczkami piżmowymi nie jest wymagany. W przeciwieństwie do innych gatunków kaczek, rzadko pływa. Ale chodzenie powinno być przestronne. Dodatkowe ptaszniki są produkowane w ptaszarni, tak że latem ptak spędza więcej czasu na świeżym powietrzu i pamiętaj o umieszczeniu pijących! Zaleca się również wyposażenie schronu w deszcz, śnieg lub słońce. Wewnątrz, na ziemi powinny znajdować się zioła, być może dla nich użyteczne rośliny.

Jak karmić?

Karmienie karmienia kaczek

Trzymając kaczki piżma w domu, są zadowoleni z ich diety. Jedzą bardzo mało, a większość żywności w cieplejszych miesiącach to pastwiska. Dlatego zaleca się sadzenie dla nich niektórych roślin uprawnych.

Zimą ptaki karmione są fasolą warzywną (cukinią, ogórkiem, ziemniakami), ziarnami, zbożami, produktami ubocznymi i witaminami, które zdobywają z wyprzedzeniem w sklepach zoologicznych.

Bardzo ważne jest zapewnienie osobom fizycznym swobodnego dostępu do wody. Nie lubią pływać, ale piją więcej niż inne gatunki. Dlatego zbiorniki wody muszą być uzupełniane kilka razy dziennie.

Jak hodować kaczki piżma?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Wierzchni opatrunek pszczół na wiosnę
 • Rzodkiewka odmiany Sora
 • Odmiany jabłek na Uralu
 • Co karmić gęsi zimą i latem

Hodowla jest możliwa, jeśli na kaczora jest 3-5 kaczek. Do nawożenia i składania kaczek piżmowych potrzeba dużo światła. Jeśli tego lata jest wystarczająco dużo okien, jeśli zima ma włączyć sztuczne oświetlenie na 16 godzin. Jednak światło dzienne jest stopniowo zwiększane, ponieważ drastyczne zmiany mogą spowodować atak kanibalizmu u osób.

Hodowla kaczek piżmowych

Osobliwością kaczek piżmowych jest to, że bardzo trudno jest je hodować w inkubatorze. Zapłodnione jajo ma twardą skorupę. Podczas inkubacji kaczka odwraca ją i ociera o nią. Z biegiem czasu prowadzi to do zmniejszenia gęstości powłoki - zaczyna ona przepływać przez powietrze i staje się cieńsza. Zanim dziecko się urodzi, skorupa nie jest gęsta i łatwo ją złamać.

Trudno jest przeprowadzić takie procedury w inkubatorze. Powłoka nie stanie się cieńsza od efektów ciepła lub toczenia. Ale kaczki piżmowe już dobrze inkubują jaja. To prawda, że ​​nawet nie myślą o młodych, dlatego lepiej jest wziąć noworodki kaczątek natychmiast pod lampę.

Aby kura mogła usiąść na jajkach, w gnieździe musi być co najmniej 10 sztuk. W tym samym czasie podczas inkubacji całkowicie przestaje być noszony. Wylęganie trwa 35 dni.

Jak dbać o młodych?

Trzymaj młode kaczki piżma w lęgu z lampą na podczerwień. W pierwszym tygodniu światło w ogóle się nie wyłącza. Pozwala to pisklętom nie zamarzać i nie martwić się. Od drugiego tygodnia możesz zacząć wyłączać światła na godzinę i stopniowo, z każdym tygodniem, „noc” wydłuża się o godzinę, aż tryb stanie się naturalny. Trociny układane są na podłodze kaczych, a kilka pojemników i głębokich (pełnych dziobów) pijących jest instalowanych w pojemniku.

Troska o młodych

Na początku pisklęta nie wiedzą, jak jeść, i tylko to, co się porusza, porusza się. Aby je nakarmić, musisz pociąć gotowane jajko i pokruszyć je na grzbietach kaczych. Widząc toczące się okruchy, chwycą je. Po 3 dniach nauczą się rozpoznawać jedzenie i jeść je z podajnika. Do tego czasu mogą już otrzymać twaróg, owsiankę z mlekiem, posiekane warzywa i zboże. Od 5 dnia wprowadzane są odpady z podrobów i mięsa. Po 10 dniach życia możesz również podawać gotowane warzywa.

Od 10 dnia pisklęta (jeśli są ciepłe) można wypuścić na spacer, ale nie na długo. A od dwóch tygodni mężczyźni i kobiety są lepiej podzieleni. Od tego okresu są trzymane w taki sam sposób jak dorośli.

Pin
Send
Share
Send
Send