Pszczelarstwo

Kiedy perliczki zaczynają składać jaja

Perliczka - piękny drób pochodzący z Afryki. Preferuje suchy lub umiarkowany, ciepły klimat. Jednak przy odpowiednim rozmieszczeniu domu i wysokiej jakości karmieniu można żyć nawet w północnych regionach przy trudnych warunkach pogodowych. Zostanie to opisane poniżej, kiedy perliczki zaczynają składać jaja, ich poziom produktywności, jakość i przydatne sekrety, którymi dzielą się wykwalifikowani hodowcy.

Jakie są cechy jaj perliczek?

Jaja perliczki mają niezwykły, lekko trójkątny kształt. Waży około 40-46 g. Do ich cech należy kilka ważnych punktów.

Wartość odżywcza jaj kurzych

 • Powłoka jest bardzo twarda w porównaniu z kurczakiem.
 • Cholesterol jest niski.
 • Hipoalergiczny - polecany do alergii.
 • Pomimo mniejszych rozmiarów zawiera 1,5-2 razy więcej witamin, minerałów i innych korzystnych substancji.
 • Przechowywane przez okres do sześciu miesięcy w lodówce, a jednocześnie nie tracą korzyści.
 • Nie dotyczy Salmonella.

Interesującą cechą jest to, że im większe i bardziej dojrzałe perliczki, tym większe niosą jaja. Młode dają bardzo małe jądra, nie można ich nawet używać do inkubacji.

Kiedy pędzi perliczka?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Ile lat żyją konie
 • Malinowe herakle
 • Sadzenie cebuli przed zimą
 • Jak zbierać nasiona pomidorów

Zwykle perliczki zaczynają śpieszyć się od 8 miesięcy. Ale dzięki zrównoważonemu odżywianiu wysokiej jakości zaczynają spieszyć się 2 miesiące wcześniej. Jeśli chodzi o porę roku, są to najczęściej ciepłe dni: lato, wiosna lub wczesna jesień. Dlatego otrzymują najbardziej komfortowe warunki w zimie, aby przedłużyć sezon nieśności.

Gdy pędzi perliczka

Pośpiech około 9 miesięcy (jeśli zawartość zawiera regulowany klimat i oświetlenie). Charakteryzują się rosnącym rodzajem układania. Po pierwsze, dają 2-6 jaj, a następnie liczba wzrasta, a pod koniec tych 9 miesięcy - zmniejszona. Najczęstszy sezon, w którym perliczki zaczynają składać jaja - koniec zimy lub początek wiosny.. I składanie jaj kończy się w październiku-listopadzie. Najbardziej aktywnym okresem jest maj-czerwiec.

Zaobserwowano, że kury niosą tylko jaja do pory obiadowej, dlatego w celu ułatwienia ich zbierania zaleca się wypuszczanie ptaków na spacer do 1-2 godzin dziennie. Po dwóch wjeżdżają do woliery i idą wzdłuż woliery, w której szli. Jajka trudno nie zauważyć, po pierwsze, mają charakterystyczny brązowy kolor, który jest wyraźnie widoczny na zieleni i na ziemi (jest znacznie ciemniejszy), a po drugie, perliczki lubią być noszone w jednym miejscu, więc sprzęgło może mieć przyzwoity rozmiar.

Jak zwiększyć produkcję jaj?

W roku perliczka może wyprodukować około 120 jaj. Jest to średnia dla wszystkich ras o dobrej zawartości. W porównaniu z kurczakami to nie wystarczy, więc w kręgach hodowców pojawia się wiele pytań o to, czy istnieje sposób na zwiększenie ich wydajności. Nie powinieneś liczyć na cud w tej sprawie. Ptak nie będzie nosił 100 lub nawet 50 jaj więcej niż wcześniej. Ale można zwiększyć produkcję jaj.

Karmienie perliczki w celu zwiększenia produkcji jaj

 • Białe perliczki dają najwięcej jaj, dlatego aby je zdobyć, lepiej hodować białą rasę.
 • Temperatura pomieszczenia, w którym są zawarte, musi wynosić co najmniej 20 stopni Celsjusza. Chłód zmniejsza produkcję jaj.
 • Na jakość produkcji wpływa i oświetlenie. Na przykład zimą światło w domu powinno być oświetlane od 7 rano do 10 wieczorem. Jeśli jest mało lub dużo, stan ptaka pogorszy się.
 • Podczas korzystania z paszy perliczka bardziej się spieszy.
 • Ptaki te zaczęły się stosunkowo niedawno udomowiać. Dlatego zaleca się, aby zapewnić im maksymalną swobodę ruchów. Jeśli spróbujesz zatrzymać je w klatce, po prostu przestaną się spieszyć. To samo dotyczy domu. Eksperci zalecają, aby pozwolić im iść na spacer nawet zimą, tylko na przygotowanej drewnianej platformie, aby nie chodzili po śniegu lub zimnej ziemi. Dzięki maksymalnej wolności ich produkcja jaj wzrośnie.

Wielu hodowców, w celu zwiększenia produkcji jaj, buduje gniazda w domu, gdy perliczki zaczynają składać jaja. Ale to im nie pomaga i nie przyczyni się. Rzadko wpadają do gniazd. Nieodłączne jest dla nich niezależne znalezienie wygodnego miejsca, w którym mogą złożyć jaja. Najciekawsze jest to, że to miejsce jest wybrane dla kilku osób. W krótkim czasie w jakimś rogu lub nawet w środku domu mogą złożyć 5-10 jaj. Dlatego konieczne jest częste wpadanie na nie i usuwanie jaj na czas, aby nie zostały uszkodzone.

Co doradzają eksperci?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Koń ciężki samochód Vladimirsky
 • Technologia uprawy pszenicy ozimej
 • Rasa Kaczka piżmowa (Indo-Hound)
 • Rasy perliczek

Układanie perliczki

 • Podczas inkubacji potomstwa perliczka przestaje gniazdować, a produkcja jaj spada odpowiednio. Dlatego, jeśli konieczne jest zwiększenie wydajności, konieczne jest ciągłe wyjmowanie świeżych jaj i wychowywanie potomstwa tylko w inkubatorze.
 • Gdy perliczka zaczyna nosić jaja, konieczne jest zapewnienie wzmocnionej diety, najbardziej bogatej w witaminy. Dzieje się tak, aby ptak nie został osłabiony i aby wspomóc swój układ odpornościowy.
 • Perliczki często chowają się w murach, a raczej spieszą w trudno dostępne miejsca. Hodowca może myśleć, że ptak nie pędzi, ale w rzeczywistości gdzieś w głębi domu lub na ulicy leży już 10 jaj. Aby tak się nie stało, musisz obserwować ptaka. Podobnie jak kurczaki, powiadamiają okolicę, że złożono jajo, więc po prostu musisz zacząć płakać, aby znaleźć sprzęgło.

W dobrych warunkach ptak może produkować do 200 jaj rocznie - są to sprawdzone liczby. Jednak do tego trzeba zainwestować w dobre jedzenie, ogrzewanie domu, jego oświetlenie i aranżację. Wydajność w tym przypadku zależy bezpośrednio od opieki.