Warzywo

Najlepsze odmiany rzodkiewki na otwartym terenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Sadzenie na otwartym terenie może być tylko pewnymi odmianami rzodkiewki, które mogą wytrzymać zimną pogodę, wiatry, szkodniki. Nie ma ich wiele, producenci bardziej koncentrują się na uprawie roślin w szklarni, ale istnieją gatunki sprawdzone pod względem czasu. Najlepsze odmiany rzodkiewki na otwartym terenie i ich cechy zostaną opisane w artykule.

Rodzaje rzodkiewki na otwartym polu?

Sortuj „Bardzo wczesna rzodkiewka”

Rzodkiew do uprawy na otwartym terenie ma rok i dwa lata. Pierwszy daje nasiona pod koniec sezonu, a drugi pod koniec drugiego roku rozwoju. Możliwe jest spożywanie nie tylko roślin okopowych, które pojawiają się kilka miesięcy po posadzeniu, ale także blatów, chociaż ten ostatni ma specyficzny smak, więc nie wszystkim się to podoba.

Odmiany rzodkiewki na otwartym terenie dzieli się na pięć głównych typów dojrzewania: ultra wczesne dojrzewanie (18-20 dni), wczesne dojrzewanie (21-30 dni), średnio wczesne (23-32 dni), średnie dojrzewanie (33-40 dni), późne dojrzewanie (41- 50 dni).

Odmiana „Red Giant”

Wybierając konkretną odmianę, należy polegać na jej trwałości i warunkach klimatycznych, w których roślina będzie zamknięta. Ziemia w szklarniach jest łatwiejsza do utrzymania bez pasożytów niż otwarta ziemia, dlatego zaleca się przyjmowanie kultury, która jest odporna na szkodniki.

Jakie są najlepsze odmiany rzodkiewki na otwartym polu?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiana ziemniaczana Tuleyevsky
 • Krowy Ayrshire
 • Ile mleka daje koza dziennie
 • Różnorodność gruszek Lada

Lista najlepszych odmian rzodkiewki na otwartym terenie obejmuje te rośliny, które są odporne na mróz, nie są narażone na choroby i szkodniki (przynajmniej niektóre) i mają doskonały smak.

Odmiana „Pierworodny F1”

 • „Ultra wczesna rzodkiewka” zebrane w dniu 16 po siewie. Jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, odmiana rzodkiewki do siewu na otwartym terenie. Jest odporny na niższe temperatury, nie choruje, zapewnia stabilną i dobrą wydajność. Możesz zasadzić w kilka tygodni po stopieniu śniegu - na początku kwietnia. Długo przechowywane, smaczne, soczyste. To prawda, że ​​wydajność jest mała, ale wynika to tylko z rozmiaru korzenia. Za metr kwadratowy możesz zebrać nie więcej niż 1,5 kg.
 • Czerwony Olbrzym - odmiana w połowie sezonu. Można przechowywać do 4 miesięcy w odpowiednich warunkach. Jeśli dobrze dbasz o plony, można zebrać do 4 kg plonów z jednego metra kwadratowego. Rzodkiewka jasnoróżowa, wydłużona do 12 cm długości, odporna na mróz i nie kwitnąca przez długi czas.

  Odmiana „Ciepło”

 • „Pierworodny F1” może dać z metra kwadratowego 4 kg warzyw korzeniowych. To wyjątkowa wczesna odmiana - do końca drugiego tygodnia. Rzodkiew jest słodka i bardzo soczysta. Dobrze utrzymany, ale kocha opiekę. Musi być odchwaszczony, przerzedzony, często podlewany, czyścić chwasty, w przeciwnym razie wydajność zmniejszy się.
 • „Ciepło” - wczesna dojrzała rzodkiewka zbiera się do końca trzeciego tygodnia (1 m2 przynosi 2,5 kg). Rośliny korzeniowe są okrągłe, mają prawidłową formę, szkarłatny odcień. Miąższ jest zwykle biały, ale może być różowy. Praktycznie nie chory, znosi lekkie zimne urazy. Smakuje soczysty, słodkawy, ale lekko pikantny.

  Odmiana „Ruby”

 • „Ruby” ma dobrą wydajność. Można go zbierać 4 tygodnie po wysiewie (2,3 kg rzodkiewki zbiera się z jednego metra kwadratowego). Rzodkiewka jest okrągła, jasnoczerwona, soczysta z małą igłą. Ma tylko jedną wadę - szybko się psuje, więc nie jest zalecany do transportu.
 • „18 dni” - Ciekawa odmiana o wydłużonych roślinach korzeniowych o długości 9 cm, zbierana według nazwy, około 18 dni. Wydajność sięga 3,5 kg na metr kwadratowy. Roślina jest odporna na różne czynniki zewnętrzne, wymaga starannej opieki. Ciało jest soczyste, ale gorzkie.

  Różnorodność „18 dni”

Następujące odmiany rzodkiewki na otwartym terenie również dobrze się sprawdziły: „Korund”, „Rudolf” „Zarya”. Ten ostatni jest uważany za jeden z najbardziej obiecujących podczas wczesnego wiosennego sadzenia. Saksu znajduje się również na tej liście, ale ten gatunek ma wiele wad - małe owoce, słaba odporność na szkodniki i mrozy, niskie plony.

Co doradzają eksperci?

Zaleca się, aby mieszkańcy lata i ogrodnicy przestrzegali dat sadzenia podanych na opakowaniu danej odmiany i radzili przestrzegać trzech prostych zasad podczas sadzenia rzodkiewek na otwartym terenie. Holenderskie odmiany okazały się bardzo dobre.

Tabela sadzonek zbioru rzodkiewki

 • Wybór odmian rzodkiewki na otwarty grunt należy prowadzić zgodnie z klimatem danego obszaru. Późno dojrzewające odmiany, bez względu na to, jak smaczne są, nie będą w stanie przetrwać w miastach z częstymi przymrozkami, ulewnymi deszczami i zimnymi snapami.
 • Nasiona przed sadzeniem muszą być sortowane i moczone w specjalnym roztworze, aby przyspieszyć wzrost i rozwój rośliny.
 • Najlepiej sadzić rzodkiewki nie później niż w czerwcu. Jeśli opóźnisz lądowanie, rzodkiewka zacznie boleć i zostanie poddana aktywnym atakom szkodników. Ale dodatkowo, ze względu na ciepło, nie może się w pełni rozwinąć.
Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Różnorodność squasha Roller
 • Jak karmić ogórki?
 • Zemklunik Kupchikha
 • Najlepsze rasy gęsi

Pin
Send
Share
Send
Send