Kategoria Pszczelarstwo

Kiedy perliczki zaczynają składać jaja
Pszczelarstwo

Kiedy perliczki zaczynają składać jaja

Perliczka - piękny drób pochodzący z Afryki. Preferuje suchy lub umiarkowany, ciepły klimat. Jednak przy odpowiednim rozmieszczeniu domu i wysokiej jakości karmieniu można żyć nawet w północnych regionach przy trudnych warunkach pogodowych. Zostanie to opisane poniżej, kiedy perliczki zaczynają składać jaja, ich poziom produktywności, jakość i przydatne sekrety, którymi dzielą się wykwalifikowani hodowcy.

Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rodzina pszczół

Rodzina pszczół - najbardziej złożony system. Ma pewną strukturę, różnego rodzaju pszczoły, które wykonują pewne zadania. Z pozoru może się wydawać, że rodzina pszczół żyje chaotycznie, losowo, ale w rzeczywistości jest to ściśle określony mechanizm, a każda pszczoła odgrywa w tym nieocenioną rolę. Co to jest kolonia pszczół? Kolonia pszczół to wszystkie pszczoły, które żyją w tym samym ulu.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Biała gęś

Gęś białoczelna jest gatunkiem gęsi należącym do rodziny kaczek i rodzaju - gęsi. Czasami nazywa się to także gęsi białoczelne. Stan środowiska nie. Ptaki tego gatunku mają znaczną wartość dla myśliwych, ponieważ wyróżniają się przyjemnym smakiem mięsa i są przygotowywane szybko w porównaniu z innymi dzikimi gatunkami gęsi.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Miód koniczyny

Miód z pyłku koniczyny nazywany jest koniczyną. Jest znany ludziom od czasów starożytnych. I chociaż uważa się to za bardzo cenne, dziś znajduje się coraz mniej na półkach sklepów. Miód koniczyny to odmiana najwyższej jakości. Wyróżnia się wspaniałym aromatem i smakiem, a także masą zdrowych właściwości.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rosół

Prawidłowe karmienie kurcząt jest kluczem do zdrowego stada i wysokiej wydajności ptaków. Mieszana pasza jest często kupowana do karmienia ptaków, ale może być również wykorzystywana zacieru. Termin ten często można usłyszeć w kręgach profesjonalnych hodowców, ale dla początkującego hodowcy drobiu nie zawsze jest jasne. W tym artykule opisano, co jest wieszakiem dla kurcząt, a także określono dwa popularne przepisy na jego przygotowanie.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Kaczki rasy Blagovarskaya (krzyż)

Rasy hodowców hodowano w Rosji. Wyróżniają się wysoką jakością produkcyjną. Wyhodowano je nie tylko na małych, prywatnych farmach, ale także na dużych fermach drobiu. Jest to jeden z niewielu krzyży domowych, które są powszechne nie tylko w Rosji, ale także w Europie i Ameryce.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa kurczaków Fireol

Kurczaki Fireol to słynna francuska rasa. Początkowo został wyjęty jako gatunek mięsa, ale dziś, dzięki pracy hodowców, poprawiono jakość jaj ptaka, więc hoduje się go nie tylko na mięso, ale także na pyszne jajka. Ponadto kurczak Faverol ma przyjemny wygląd, ma piękne upierzenie i dobroduszne usposobienie.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Ćma woskowa (pszczoła Ognevka)

Produkty odpadowe pszczół są bardzo przydatne, a co dziwne, szkodniki tych owadów mogą mieć również właściwości odżywcze. Ćma lub wosk pszczeli jest znanym szkodnikiem. To psuje ule pszczół i może zaszkodzić nawet bardzo dużej rodzinie pszczół. W tym artykule opisano, jaki jest rodzaj owada i jakie są jego korzyści dla organizmu ludzkiego.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa kaczek Cherry Valley

Wybierając kaczki do hodowli domowej, szczególną uwagę należy zwrócić na rasę Cherry Valley. Ptaki te charakteryzują się wysoką produkcją jaj i dają dużo pożywnego, smacznego mięsa. Kaczki Cherry Valley hodowano w Anglii pod koniec ubiegłego wieku na bazie rasy pekińskiej. Gatunek ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rolników ze względu na obfitość pozytywnych cech.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasy Crested Ducks

Czubate kaczki nie są powszechne w gospodarstwach, jednak jest to jeden z najstarszych gatunków ptaków domowych. Należą do klasy gatunków ozdobnych i mogą nawet mieć pewną wartość ekonomiczną. Istnieje kilka odmian kaczek grzywiastych. W zależności od gatunku mogą mieć pewne zewnętrzne różnice jakościowe.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Kury rasy Adler srebrzyste

Adler silver to słynna rasa kurczaków, która łączy cechy jaja i mięsa. Jest ceniony przede wszystkim przez prywatnych rolników i jest korzystny dla hodowli w małych prywatnych gospodarstwach. Ptaki mają bardzo atrakcyjny wygląd i przyjemny charakter. Historia kurczaków Adler srebrna rasa kurcząt - wyhodowana metodą selekcji w fabryce hodowli drobiu w Adler (Rosja) w 1951 roku.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa Rhode Island

Kurczaki Rhode Island to rasa hodowana przez amerykańskich hodowców. Początkowo miał kierunek jajeczny, ale później zaczął być hodowany jako ozdobny ptak. Do tej pory kurczęta tego gatunku zmniejszyły produktywność, ale nie straciły swojej popularności. Przy odpowiedniej pielęgnacji, karmieniu ptaki te cieszą się nie tylko wysoką produkcją jaj, ale także przyjemnym smakiem mięsa.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa Kaczka piżmowa (Indo-Hound)

Kaczka piżmowa jest szeroko znana w rolnictwie. Jest to przyrost w uprawie, więc często można go znaleźć w dużych i małych gospodarstwach. Jest to ptak mięsny, który może dorastać do 4 kg. W uprawie i pielęgnacji jest bezpretensjonalny. Nawet młodzi rolnicy są dobrzy w hodowli kaczek piżmowych w domu.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Bentham Breed

Kurczaki Bentamki łączą dużą podkategorię ptaków ptasich, które uprawiane są do różnych celów. W tym przypadku gatunek może wcale nie być podobny do siebie, ponieważ Bentam jest uważany za jaja, mięso, ozdobne, karłowate kury. Najczęstsze rodzaje i cechy rasy kur Bentamok opisane w tym artykule.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Wylęgarnia przepiórek

Kiedy hodowla przepiórek jest niezbędna. Młode pisklęta, które wylęgły się z jaj, nie powinny być umieszczane na osobach dorosłych, ponieważ można je łatwo zgnieść. Aby przepiórki stawały się silniejsze, umieszcza się je w lęgach. W rzeczywistości jest to dom zaprojektowany specjalnie dla nowonarodzonych ptaków.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa rosyjskich białych kurczaków

Rasa rosyjskich białych kur jest hodowana specjalnie do hodowli w Rosji i krajach o podobnych warunkach klimatycznych. Ptaki te charakteryzują się dobrą produktywnością, dlatego często znajdują się w ogrodach przydomowych. Rosyjska biała rasa kurcząt jest bezpretensjonalna pod względem zawartości i może wytrzymać znaczące efekty chłodzenia, jeśli zostanie zapewniona akceptowalna sytuacja zatrzymania.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Inkubator jaj przepiórczych

Na całym świecie jaja i mięso przepiórki są cenione za wysoką wartość odżywczą i obfite składniki odżywcze. Ptak ten jest dość łatwy w uprawie, ale najczęściej za pośrednictwem inkubatora hoduje się go w domu. Inkubator przepiórek można kupić, wybierając typ odpowiedni do konkretnych potrzeb.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa kurcząt High Line

Kurczaki High Line - Cross, pochodzący z Ameryki. Został uzyskany podczas prac hodowlanych amerykańskich naukowców w Hy-Line International. Celem hodowców w hodowli nowego cross-country było uzyskanie rasy jaja, bezpretensjonalnej w opiece i żywieniu. Hodowcy przywieźli kilka odmian, które są połączone w hodowlę w 2 krzyże - biały i brązowy.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa kurczaków Hisex White

Wśród szerokiej gamy ras jaj kurcząt hodowcy często wyróżniają kurczęta Hisex White. Ptaki tego gatunku mają piękny wygląd i wysokie walory produkcyjne. Ich hodowla i hodowla nie jest trudna w porównaniu z wieloma rasami zagranicznymi. Charakterystyka krzyża, cechy jego uprawy, karmienia i utrzymania opisane są w tym artykule.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa kurczaków Hisex Brown

Hisex Brown to słynne kury, pochodzące z krzyżowania ras Leggorn, Lohman Brown i New Hampshire. Ptak jest bezpretensjonalny w uprawie i karmieniu. Odnosi się do kierunku jajka. Kurczaki mają wysoką produkcję jaj. Krzyż polecany do hodowli w małych gospodarstwach i dużych przedsiębiorstwach. Opis rasy kurcząt Hisex Brown Hens warstwy Hisex Brown hodowano w 1970 roku w Holandii.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Breed Shaver Brown

Chickens Shaver Brown hodowano stosunkowo niedawno. A jednak ten gatunek jest dziś bardzo popularny w gospodarstwach i małych prywatnych gospodarstwach. Główną cechą krzyżowej produkcji jaj o niskim zużyciu paszy. Ptaki są spokojne i całkiem piękne, więc ich hodowla to przyjemność.
Czytaj Więcej