Kategoria Pszczelarstwo

Poidła dla kurcząt
Pszczelarstwo

Poidła dla kurcząt

Wydajność kurcząt, ich zdrowie, wygląd, zależy nie tylko od karmienia lub siedliska, ale także od tego, z której wody iz której piją. Poidła dla kurczaków tworzą różne rodzaje. Niektóre z nich są łatwe do samodzielnego wykonania, inne są dostępne w sprzedaży w takiej czy innej cenie, ale w każdym razie, przed zakupem lub zakupem pijącego, warto rozważyć zalety i wady.

Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Jad pszczeli

Żądło pszczoły lub apitoksyna należy do grupy najcenniejszych produktów pszczelarskich. Nawet w czasach starożytnych był używany przez uzdrowicieli i szamanów do celów leczniczych. Jad pszczeli jest skuteczny w leczeniu wielu chorób i wzmacnianiu układu odpornościowego. O tym, czym jest jad pszczeli, jak go zbierać i stosować, zostanie opisane w tym artykule.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Primer pszczeli

Produkty odpadowe pszczół są cenione na całym świecie. Primer pszczeli był używany w medycynie alternatywnej od czasów starożytnych, ale dopiero niedawno zaczął zdobywać wielkie zapotrzebowanie. Trudno przecenić zalety łodzi podwodnej, tylko pod względem estetycznym, jej użycie nie jest dla wszystkich podoba. Jaki jest smutek pszczół, jaka jest jego korzyść, szkoda i jak stosować go do różnych dolegliwości?
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Poidła na przepiórki

Właściwy rozwój przepiórek, ich aktywny wzrost, zależy nie tylko od wysokiej jakości żywności i właściwej diety, ale także od wody. Woda w miskach do picia często się zmienia, więc nie jest brudna. Sami pijący na przepiórki muszą być wysokiej jakości, bezpieczni. W tym artykule rozważane są nowoczesne typy misek do picia, a także metody ich ręcznego.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Mieszanka paszowa dla kur niosek

Podczas hodowli kur niosek wiele uwagi poświęca się diecie ptaków. Rodzaj jaj, ich wielkość, smak zależy od rodzaju paszy, jej składu. Mieszanka paszowa dla kur niosek może być różnych gatunków i różni się zarówno składem, producentem, jak i właściwościami żywieniowymi. Ale jeśli sprzedaż nie znalazła idealnej opcji, możesz karmić kurczaki własnymi rękami.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Najlepsze rasy kurcząt mięsnych i jajecznych

Na dużych fermach drobiarskich hoduje się wysoce wyspecjalizowane typy kurcząt - mięso lub jajko. Ale w małej, prywatnej farmie hodowcy coraz częściej rezygnują z wyboru gatunków mięsa i jaj. Rasy kurczaków mięsno-jajowych są wystawiane głównie w naturalnych warunkach, nie dają rekordowej wydajności, ale pod względem zawartości są bardzo opłacalne.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Co karmić przepiórki

W domu przepiórki hodowlane są bardzo opłacalne. Ale tylko przy prawidłowym karmieniu można uzyskać z nich wysoką wydajność. Ponadto musisz wiedzieć, jak karmić młode, ponieważ stado przepiórek prędzej czy później musi zostać zastąpione przez młode osoby. Co należy nakarmić przepiórkami w domu i jak to zrobić, zostanie opisane w tym artykule.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Wosk pszczeli

Wosk pszczeli jest prostym materiałem budowlanym, podczas gdy dla ludzi jest unikalnym produktem, który jest powszechnie stosowany. Ma wiele użytecznych właściwości, które możesz wykorzystać dla własnej korzyści, jeśli wiesz, jak sobie z tym poradzić. W tym artykule omówiono, czym jest wosk pszczeli, jego skład, zastosowanie, przeciwwskazania i gdzie jest stosowany.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Najlepsze rasy jaj

Rasy jaj kur są wykorzystywane w uprawie przemysłowej i do uprawy na terenach prywatnych. Ze wszystkich innych gatunków wyróżnia się tym, że mają wysoką produkcję jaj. Jaja uzyskane od takich kurczaków są nie tylko smaczne, ale także bardzo pożywne! Po prostu każda rasa ma swoje własne cechy i aby wybrać najlepszą opcję, musisz odkryć najpopularniejsze gatunki.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Ekstraktor miodu - co to jest, gatunek

Ekstraktor miodu to urządzenie używane w pasiece. W małych gospodarstwach, gdzie miód nie jest otrzymywany bardzo dużo, pszczelarze mogą obejść się bez ekstraktora miodu, ale jeśli pasieka jest duża, miód jest zbierany dużo rocznie, a bez takiego urządzenia praca będzie skomplikowana. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest ekstraktor miodu, zapoznaj się z jego odmianami i jak zrobić taki mechanizm własnymi rękami.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Korzyści i szkody wynikające z mięsa przepiórczego

Mięso przepiórki jest uważane za przysmak i bardzo przydatne. Ceniono go od czasów starożytnych za doskonały smak. Obecnie przepiórki żyją w dzikim środowisku i są hodowane w fermach drobiu, w prywatnych gospodarstwach. Na rynku iw sklepach znalezienie tego ptaka nie jest trudne. Aby zrozumieć, w jaki sposób mięso przepiórki jest użyteczne i może powodować szkody, musisz przestudiować jego właściwości i skład.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Pyłek pszczeli

Pyłek pszczeli jest bardzo cennym produktem pszczelarskim. Często nazywany jest pyłkiem, ponieważ pyłki są zbierane i transportowane przez pszczoły. Przynosi ogromne korzyści zdrowotne, stosowane w kosmetologii. W tym artykule opisano, co jest grzeczne, jakie jest jego użycie, szkoda i jak dokładnie to przyjąć. Co to jest pyłek pszczeli? Tyłek lub pyłek pszczeli to właśnie pyłek, z którego pszczoły wyciągają miód.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Propolis i jego właściwości lecznicze

Wśród produktów uzyskiwanych w procesie aktywności życiowej pszczół szczególnie ważny jest propolis. Jest to wyjątkowa substancja, która nie jest gorsza od miodu dzięki działaniu leczniczemu. W kosmetologii i medycynie jest niezbędnym i cennym narzędziem, ale aby było ono korzystne, trzeba wiedzieć, dlaczego i jak jest ono stosowane.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Mleczko pszczele

Korzyści płynące z mleczka pszczelego stały się znane stosunkowo niedawno. Pojedyncze badania przeprowadzono w czasach starożytnych, ale dopiero w XX wieku naukowcy bardzo zainteresowali się tym produktem. Dziś mleczko pszczele jest jednym z najcenniejszych produktów uzyskiwanych przez pszczelarzy. W tym artykule opisano skład substancji, jej zalety, szkodę i sposób użycia.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Mandarin Duck

Mandarin Duck jest najpiękniejszym przedstawicielem rodziny kaczek. Według Chińczyków para Mandarynów przyniesie szczęście nowożeńcom. Jest symbolem lojalności, ponieważ kobiety i mężczyźni wybierają swojego partnera na całe życie, wszędzie tam, gdzie latają parami, a nawet troszczą się o siebie. Mandarinok można spotkać na wolności, a wielu rolników hoduje je na podwórku jako ozdobne ptaki.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasy gęsi Legart

Gęsi Legart znany jest również jako duński Legart, popularna rasa za granicą. Ptaki te są korzystne w hodowli z ekonomicznego punktu widzenia, bardzo produktywne i mają przyjemny wygląd. W treści są bezpretensjonalne, chociaż potrzebują opieki, jak wszystkie inne ptaki rolnicze. W tym artykule opis gatunku i jego produktywności, a także zalecenia dotyczące konserwacji i karmienia.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Gniazdo dla kurcząt

Hodowla kurczaków pozwala uzyskać pyszne, domowe jajka dla całej rodziny. Ale aby kurczaki latały w określonym miejscu, a hodowca nie przeszukiwał wszystkich zakątków kurnika w poszukiwaniu cennego produktu, konieczne jest zorganizowanie gniazd dla kur w kurniku. W tym artykule opisano rodzaje gniazd i sposób ich samodzielnego wykonania.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Ile dni kurczaki inkubują jaja?

Hodowla kurczaków jest dochodowym biznesem. Ale aby regularnie otrzymywać pożywne jaja, mięso, musisz stale hodować młode pisklęta. Do hodowli kurcząt w dużych roślinach należy używać inkubatora, ale w małych gospodarstwach można stosować metodę naturalną. Proces ten nie jest trudny, ale aby upewnić się, że wszystko przebiega bez problemów, trzeba dokładnie wiedzieć, ile dni kurczak inkubuje jaja przed narodzinami kurczaka i jakiej pomocy potrzebuje hodowca.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Nawóz z obornika kurzego

Gnojowy kurczak jest doskonałym nawozem organicznym. Poprawia skład i jakość ziemi, odżywia rośliny. Stosuje się go jako nawóz do gleby wczesną wiosną lub zimą, a także do karmienia roślin ogrodowych i ogrodowych. Jednak ściółka może również zaszkodzić, jeśli zostanie niewłaściwie użyta. Tak więc przed testowaniem na stronie lub zakładach warto zapoznać się z tym narzędziem i zbadać, w jaki sposób i jakie rośliny go użyć.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Pasza dla kurcząt

Po urodzeniu kurczaka konieczne jest, aby pomóc mu przystosować się do środowiska, które jest typowe dla kurczaka. Początkowo młode zwierzęta otrzymują mieszankę paszową dla kurcząt. Dzięki zrównoważonemu składowi, starannemu mieleniu, takie mieszanki pozwalają pisklętom nabrać siły i prawidłowo się rozwijać. Artykuł opisuje najsłynniejsze rodzaje paszy dla kurcząt i ich cechy.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Kurczak (Kvochka)

Dzięki inkubatorom można hodować kurczaki w dużych ilościach. Chociaż w małych gospodarstwach, w małych gospodarstwach hodowcy próbują hodować ptaki w naturalny sposób, poprzez kury kur. Ale aby kura (Quad) wykluła jaja i dała zdrowe potomstwo, musi być odpowiednio pielęgnowana i zaopatrzona w dobre odżywianie.
Czytaj Więcej