Kategoria Pszczelarstwo

Co karmić kaczki zimą?
Pszczelarstwo

Co karmić kaczki zimą?

Opieka nad kaczkami zimą różni się od opieki nad ciepłymi miesiącami w roku. Głównym pytaniem, oprócz miejsca zatrzymania i standardów opieki w zimnych porach roku, jest jak nakarmić kaczki zimą w domu? W artykule rozważymy, w jaki sposób uzupełnić dietę i jak karmić kaczki zimą. Cechy zimowych kaczek karmiących Karmimy kaczki zimą Co karmić kaczki zimą?

Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Miód Apitonus

Apitonus jest często nazywany abchaskim miodem górskim. Jest w tym trochę prawdy, ale te produkty są wciąż nieco inne. Apitonus to bardzo przydatna mieszanka produkcji pszczół, która ma leczniczy skład i jest używana w kuchni, medycynie, kosmetologii na całym świecie. W artykule opisano, co to jest apitonus, jaki jest jego skład, właściwości terapeutyczne i możliwe przeciwwskazania.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Bee Zabrus

Pszczoły są niezwykle użytecznymi owadami. W trakcie życia produkują nie tylko miód, ale także inne użyteczne produkty, w tym zabrus. Uważa się, że zabrus nie jest mniej użyteczny niż pszczoły miodne, ale w niektórych przypadkach może być szkodliwy. Jaki jest zabrus, w jaki sposób jest on zbierany i używany zostanie opisany w tym artykule.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Co można karmić kaczkami

Kaczki - bezpretensjonalne ptaki. Z wielkim apetytem jedzą praktycznie wszystko, co są im dane. Jednak masowe odżywianie może prowadzić do problemów zdrowotnych, zmniejszonej produktywności. Wiele ptaków jest na ogół zatrutych przez stosowanie zabronionych pokarmów. Poniżej w artykule opisano, w jaki sposób możesz nakarmić kaczki i jakie jedzenie uważa się za niebezpieczne dla nich.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Duże rasy gęsi

Współczesne rasy gęsi są klasyfikowane według wielkości osobników. Są duże, średnie i małe gęsi. Każdy gatunek ma swoje unikalne cechy, za które hodowcy drobiu doceniają lub nie. Ten artykuł przedstawi duże rasy gęsi i ich cechy. Specyfika dużych ras gęsi Duże gęsi dużych ras jedzą dużo gęsi - jeden z gatunków udomowionych ptaków, korzystny dla hodowli.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Ile dni kaczka siedzi na jajkach

Kaczka - piękny drób, hodowany na mięso, jaja lub po prostu jako dekoracja podwórka. Ile dni kaczka siedzi na jajkach, każdy hodowca tego niezwykłego ptaka powinien wiedzieć, ponieważ ten wskaźnik może się różnić w zależności od gatunku. W tym artykule opiszę, jak wiele różnych ras i specyfiki przygotowania do tego procesu siedzą na jajkach.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Jak pić kurczaki w celu zapobiegania

Podczas hodowli kurcząt musisz znać wszystkie szczegóły procesu. Podczas gdy ptak jest wciąż mały, rozwija się, dostosowuje i wzmacnia pracę organów i układów, nie licząc wzrostu kości i masy mięśniowej. Aby kurczaki mogły się prawidłowo rozwijać, są pijane, ale w różnych przypadkach procedura może być inna.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Co można i nie powinno się dać indykom

Mięso z indyka jest użyteczne, ale drogie, więc jeśli to możliwe, rolnicy hodują indyki. Jednak, aby uzyskać mięso wysokiej jakości, konieczne jest, aby ptak rósł szybko i był zdrowy. Można to osiągnąć tylko karmiąc ją wysokiej jakości jedzeniem. Problem polega na tym, że młodzi rolnicy w ogóle nie wiedzą, co nakarmić tego ptaka.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Jak karmić indyka pisklęta

Odporność indyka, jego wielkość, waga, aktywność zależą w dużej mierze od tego, jak ptak był karmiony w młodym wieku. Jeśli podejście do przygotowania diety jest błędne, możesz stać się chorym, niezdolnym do przeżycia. Nawet smak mięsa indyczego nie spełnia oczekiwań. W tym artykule opiszemy, jak karmić pisklęta według wieku w domu i jakie pokarmy mogą im zaszkodzić.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Dlaczego pisklęta giną?

Hodowla gęsi jest dochodowym biznesem. Jednak bardzo często młodzi hodowcy stają w obliczu masywnego i niespodziewanego przypadku piskląt. Powody wydają się być nie, gęsie padają na ziemię, mogą zacząć zrywać pióra lub łysieć, ale rezultat jest zawsze taki sam. Dlaczego pisklęta giną, jak je leczyć i jakie środki zapobiegawcze są dostępne, zostaną opisane w dalszej części artykułu.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Temp

Podczas pracy hodowlanej z kaczkami X-11 uzyskano nową rasę - Temp. Kaczki nowego gatunku wyróżniają się wysoką produktywnością, doskonałymi cechami zewnętrznymi i bezpretensjonalnością w opiece. W krótkim okresie istnienia kaczki Tempo stały się jednym z najbardziej poszukiwanych w gospodarstwie. Historia rasy Duck Tempo odnosi się do krzyży.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Wylęg pszczół

Lęg pszczół to potomstwo: jaja, larwy i poczwarki, które jeszcze się nie wykluły i nie stały się pełnoprawnymi członkami kolonii pszczół. Pszczelarze emitują wiele rodzajów potomstwa, więc początkujący może łatwo pomylić się we wszystkich tych terminach i niezrozumiałych nazwach. Poniższy artykuł opisuje różne typy czerwiu, w tym choroby, ujawniając je.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Pavlovskaya rasa kurczaków

Czasy, w których kurczęta były produkowane wyłącznie do produkcji jaj i mięsa w prywatnych gospodarstwach domowych, są stopniowo zapominane. Oczywiście, otrzymywanie domowych produktów bez chemikaliów i dodatków jest nadal aktualne, ale nie oznacza to, że trzeba zacząć od najprostszych kurczaków. Bogactwo skał i krzyży różnych typów sprawia, że ​​wybór jest o wiele bardziej interesujący.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Barbezie

Kurczaki Barbezier mogą być dumne ze swojego francuskiego pochodzenia. Wyróżniają się pysznym mięsem, prostą zawartością i cenione są nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Przedstawiciele gatunku mają piękną barwę, dobroduszne usposobienie i są rozwiedzeni bez problemów nawet przez początkujących hodowców. Historia pochodzenia Barbezier Barbezier kurczęta rodzą się w regionie Barbezie-Saint-Hilaire we francuskim regionie Charente, skąd przybyły również kurczaki Maran.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Jak pozbyć się szczurów w kurniku?

Podczas hodowli kurczaków prędzej czy później w kurniku roi się od szczurów. Jest to całkiem naturalne, ponieważ w kurnikach jest ciepło, sucho, jest woda i jedzenie - idealne miejsce dla każdego gryzonia. Problem polega na tym, że szczury mogą uszkodzić dom, nie mówiąc już o ludziach. W tym artykule zostaną opisane sposoby pozbycia się szczurów w kurniku.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Ożywiony perkalowy ród kurczaków

Rasa kurczaków Liven calico uważana jest za niezasłużenie zapomnianą. Oczywiście można go znaleźć w prywatnych gospodarstwach, ale nie hoduje się go w fermach drobiu lub dużych gospodarstwach. I na próżno! Kurczęta Livensky są produktywne, piękne i mają wiele innych pozytywnych cech. Pro cechy rasy i jej uprawa zostaną omówione w dalszej części artykułu.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Rasa kur Phoenix

Ozdobne kurczaki są hodowane nie tyle na mięso, ile na przyjemność estetyczną. Ozdabiają dziedziniec samą swoją obecnością, nic więc dziwnego, że takie rasy były popularne w starożytności. Chickens Phoenix - jedna z najbardziej niezwykłych ras i ten artykuł jest im poświęcony.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Wosk pszczeli

Doświadczeni pszczelarze zawsze używają kawałka materiału. To nie tylko upraszcza pracę pszczół, ale także przyspiesza uzyskanie miodu. Istnieje kilka rodzajów plastrów miodu wykonanych na różne sposoby. Fakt, że taka podstawa dla pszczół, do czego służy i jak możesz to zrobić sam, zostanie omówiony w dalszej części artykułu.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Brojlery

W zależności od kierunku rasy kurcząt, uprawia się je w celu wytworzenia mięsa lub jaj. Kurczęta brojlery są ptactwem mięsnym, które mają przeważnie dużą masę ciała. Ich mięso jest zwykle delikatne, nie jest ciągliwe, bardzo smaczne, w niektórych rasach odnosi się do gatunków dietetycznych lub delikatnych. Poniższy artykuł przedstawia najpopularniejsze i popularne rasy i krzyże brojlerów.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Wierzchni opatrunek pszczół na wiosnę

Topowanie pszczół na wiosnę jest bardzo ważną częścią opieki nad pszczołami. Przy ubieraniu się przyjmują różne przysmaki pszczół, każdy z własnymi cechami i metodologią użycia. W artykule opisano, dlaczego karmić pszczoły przed i po locie, a także jak i jak prowadzić karmienie. Karmienie pszczół przed lotem Karmienie pszczół na wiosnę Karmienie pszczół wiosną przed lotem zwiększa wydajność macicy.
Czytaj Więcej
Pszczelarstwo

Indyjska rasa kaczki

Indyjski biegacz to rasa domowych kaczek, która ma wyjątkowe cechy zewnętrzne, co wyróżnia ją spośród innych gatunków. Pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Ptak ma wysokie właściwości produkcyjne i jest bezpretensjonalny pod względem opieki. Szczegóły dotyczące jego funkcji, jakości i opieki można znaleźć poniżej w artykule.
Czytaj Więcej