Kategoria Ogrodnictwo

Co to jest wiśnia laurowa
Ogrodnictwo

Co to jest wiśnia laurowa

Lavrovishnya - przydatna roślina uprawna. Nazwa pochodzi od kombinacji słów „laur” i „wiśnia”. Został wynaleziony przez Pierre'a Belona, ​​słynnego botanika, który odkrył tę roślinę. Liście wiśniowego drzewa laurowego naprawdę przypominają laur, a jagody są jak małe wiśnie. Uważany jest za użyteczny, posiada właściwości dekoracyjne, ale rośnie głównie w ciepłych regionach.

Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Dlaczego nie kwitną fiołki

Fiołki doniczkowe to piękne, bezpretensjonalne rośliny. Ale zdarza się, że z jakiegoś powodu przestają kwitnąć. Może się wydawać, że kwiat jest całkowicie zdrowy. Dlaczego nie kwitną fiołki i co robić w tym przypadku? Szczegóły dotyczące przyczyn i rozwiązania problemu można znaleźć w tym artykule. Pokojowe fioletowe kwiaty Dorosłe, zdrowe fioletowe kwiaty mogą przetrwać prawie cały rok (9-10 miesięcy).
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Kwiat cyny

Zinia - piękna roślina, która może ozdobić dowolny ogród kwiatowy, kwietnik i krajobraz. Wykorzystywany jest również przy tworzeniu bukietów, kompozycji kwiatowych. W przyrodzie występują karłowate, wysokie gatunki o wielu odmianach. Ten artykuł podaje jego opis, główne typy, a także zalecenia dotyczące sadzenia i pielęgnacji.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Kwiat Snapdragon

Snapdragon lub antirrinum to wieloletnia kultura rodziny Podorozhnikov. Ten rodzaj obejmuje ponad 50 gatunków roślin, które różnią się nie tylko w okresie kwitnienia, ale także w kolorze kwiatów. Ameryka Północna jest uważana za miejsce narodzin kultury, ale jest uprawiana w różnych częściach świata. Miłość ogrodników lwia paszcza otrzymała dzięki wyszukanym kwiatom, bezpretensjonalności i delikatnemu aromatowi.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Jak zawiązać winogrona

Wiązanie winogron jest istotną częścią pielęgnacji roślin. Bardzo ważne jest wykonanie podwiązki na czas i zgodnie ze wszystkimi zasadami, aby winogrona dawały duże, stabilne plony. W tym artykule opisano, jak wiązać winogrona i kiedy to robić. Dlaczego wiązać winogrona Winogrona - roślina o rozwiniętej lianie, która w miarę wzrostu przylega do naturalnych lub sztucznych podpor, wspinając się.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Sadzenie winogron w sadzonkach wiosennych

Prawidłowo posadzone winogrona zaczynają szybko rosnąć i wcześniej dają pierwsze zbiory. Jednocześnie konieczne jest zrozumienie, że to z sadzonek można uzyskać zbiory w nadchodzących latach, ale sadzonki będą wymagały więcej czasu na rozwój. Sadzenie winogron w sadzonkach wiosennych i wszystkie niuanse procedury opisanej w tym artykule.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Rocznica odmiany winogron Novocherkassk

Stworzenie idealnej odmiany winogron jest celem każdego hodowcy. Nowe odmiany tej kultury pojawiają się co roku, ale tylko nieliczni stają się popularni wśród ogrodników. Grapes Anniversary Novocherkassk jest znany wielu rolnikom i wysoko ceniony. Łączy w sobie wczesne dojrzewanie, wysoką wydajność, a także smak deserowy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana winogronowa Veles

Wielu ogrodników preferuje odmiany winogron, które nie mają nasion. Są bardzo wygodne w obróbce, nadają się do przygotowywania deserów, dżemów. Winogrona Velez - jasny przedstawiciel bez pestek winogron. Podkreśla również wysoką wydajność, względną łatwość uprawy i wiele innych cech.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Kwiat dyplomatyczny (Mandeville)

Prawa dyplomatyczne to wiecznie zielone, należące do rodziny Kutrovów. Została odkryta w tym samym czasie przez dwóch frajerów, którzy nadali jej różne imiona - dyplomatyczne i mandeville. Tak więc w literaturze można znaleźć obie nazwy. Jego ojczyzną jest Ameryka Łacińska. Rośnie jak winorośl, ciesząc oko jasnymi kolorami liści i kwiatów.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Klasa winogron Bazhena

Bazhena to hybrydowa forma dużych winogron. Jest to szczególnie cenione przez tych winiarzy, którzy są nastawieni na sprzedaż zbiorów. Winogrona Bazhena dają piękne gromady ze słodkimi, pachnącymi jagodami w białym kolorze. W artykule przedstawiono charakterystykę odmiany Bazhena i metodę jej uprawy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana odmian winogron

Variety Sensation uzyskane przez rosyjskich hodowców w 2016 r. Przez mieszanie odmian Rizamat i Talisman. Grape Sensation to jadalnia. Ma wczesny okres dojrzewania. Nadaje się do uprawy przemysłowej i do uprawy na obszarach prywatnych. Opis odmiany Sensation Grapes Sensation rozwija się bardzo pięknie.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Palma Hamedoreya (Chamaedorea)

Hamedorea to palma, którą można uprawiać w pomieszczeniach, ponieważ rośnie nisko. Meksyk jest miejscem narodzin kultury, po raz pierwszy został zabrany stamtąd na studia w 1873 roku. Kwiat jest bezpretensjonalny, ale wymaga pewnych warunków. Przed zakupem ważne jest więc zbadanie cech Hamedorei, a zwłaszcza jej uprawy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Kwiat Plumeria

Rośliny domowe są miłe dla oka i zapewniają przytulną atmosferę. Dzięki dużemu wyborowi, nawet najbardziej wybredny nabywca może dziś znaleźć idealną roślinę domową. Plumeria to kultura o niesamowitym aromacie i niesamowicie pięknych kwiatach. Ten artykuł jest poświęcony opisowi plumeria, osobliwościom jego uprawy w domu.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana agrestu

Wśród różnych rodzajów agrestu ogrodnicy często wybierają daty odmian. Wyróżnia się dobrym wzrostem w różnych warunkach klimatycznych, a także przyjemnym smakiem jagód. Agrest Pate to wszechstronna odmiana do przetwarzania i świeżej konsumpcji. Charakterystyka i metody uprawy krzewów zostały przedstawione w tym artykule.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana morelowa Alesha

Trudno jest wybrać dobre, wczesne morele. Istnieje wiele gatunków, ale z reguły wszystkie mają wiele wad. Jeśli ogrodnik potrzebuje samopylnej, wysokowydajnej odmiany o uniwersalnym przeznaczeniu do transportu, należy zwrócić uwagę na morelę Alesha. Ten artykuł poświęcony jest charakterystyce odmiany i cechom jej uprawy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Apricot Variety Champion of the North

Obecnie na świecie istnieje około 1200 odmian moreli, ale tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w regionie Centralnej Czarnej Ziemi w Rosji. Apricot Champion of the North to taka odmiana - wytrzymuje znaczne mrozy, jest bezpretensjonalna i ma wiele innych cech. Szczegółowy opis, cechy i cechy uprawy przedstawiono w tym artykule.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Malinowa odmiana Glen Fine

Odmiana Glen Fine została uzyskana przez szkockiego hodowcę w 1992 roku. Nadaje się do uprawy w otwartym i zamkniętym terenie. Raspberry Glen Fine to ulepszona wersja odmiany Glen Ample. Na zewnątrz iw uprawie są bardzo podobne, jednak Glen Fine ma wyższą wydajność, długotrwałe zachowanie zbiorów, a także przedłużony okres owocowania.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Grape Variety Raisin

Winogrona Zest jak ogrodnicy dla atrakcyjnego wyglądu gromad i smaku jagód. Opłaca się go sprzedać, jednak aby klastry miały jakość komercyjną, konieczne jest włożenie w to dużego wysiłku. Odmiana nie jest łatwa w uprawie i wymaga maksymalnej uwagi ogrodnika. Charakterystyka winogron Zest i cechy ich uprawy zostały przedstawione w tym artykule.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Kwiat Ryabchik Imperial

Flower Ryabchik Imperial - to niesamowicie piękna roślina. Kultura odnosi się do liliowca. W sprzedaży można znaleźć wiele odmian cietrzewia cesarskiego. Szczegóły dotyczące tej rośliny, jej cech zewnętrznych, odmian i metod uprawy można znaleźć w tym artykule. Osobliwości kwiatu Ryabchik imperial Ryabchik zostały wprowadzone do Europy z Turcji w 1580 roku.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Kwiat Lilia Azjatycka

Lilia azjatycka należy do rodziny lilii. Ta roślina pochodzi z Azji, jak sama nazwa wskazuje. Kultura odporna i odporna. Istnieje kilka odmian lilii azjatyckich, które z kolei są podzielone na odmiany. W tym artykule opisano lilię azjatycką i cechy jej uprawy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Fioletowy kwiat

Fiolet - roślina z rodzaju trawiasta. Ojczyzną tej kultury jest Tanzania. Roślina została odkryta i opisana przez barona Waltera von St. Paul pod koniec XIX wieku. Uprawa tych kwiatów jest bardzo prosta, a nawet początkujący ogrodnik nie napotka poważnych trudności. Ten artykuł opisuje najlepsze fiołki i cechy ich uprawy.
Czytaj Więcej