Kategoria Ogrodnictwo

Najlepsze odmiany malin dla centralnej Rosji
Ogrodnictwo

Najlepsze odmiany malin dla centralnej Rosji

Maliny w centralnej Rosji nie są łatwe do uprawy. Wczesne przymrozki zmniejszają ilość plonów, które może uzyskać ogrodnik. Dlatego w tym regionie bardzo popularne są powtarzalne i proste odmiany odporne na znaczne przymrozki. Odmiany malinowe dla środkowej Rosji dają dobre plony, zwykle nie są kapryśne i mało podatne na mróz.

Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiany jabłek Fuji

Słodkie, jasne jabłka o idealnej formie - marzenie każdego ogrodnika. Te cechy mają jabłka Fuji. Ta odmiana jest znana od dawna i wyróżnia się nie tylko pięknymi owocami, ale także nienagannym smakiem. Ale aby wyhodować piękne plony, należy odpowiednio posadzić jabłoń i zapewnić jej odpowiednią opiekę.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana Pinot Noir

Winogrona Pinot Noir znane są wielu winiarzom. To właśnie z tych winogron powstaje legendarne wino z Burgundii. Odmiana odnosi się do odmian technicznych. Jego ojczyzną jest Francja, a mianowicie Burgundia. Smak jagód, ich aromat zależy od pogody, klimatu i troski, więc w każdym przypadku może mieć swoje własne cechy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Jak często podlewać kaktusa

Kaktusy to unikalne rośliny, które mogą rosnąć w lasach tropikalnych lub pustyniach. Główną różnicą między nimi a innymi gatunkami roślin jest to, że kaktusy mogą wchłaniać dużą ilość wilgoci i przechowywać ją, marnując zasoby w razie potrzeby. W tym artykule opisano, jak podlewać kaktusa w domu i jakie są cechy takiej procedury.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Gruszka w kształcie gruszki Saphira

Sapphire gruszka to drzewo kolumnowe, które wyróżnia się nie tylko kompaktowymi rozmiarami, ale także wysoką wydajnością. Niewielkie rozmiary drzewa umożliwiają sadzenie wielu gruszek na małym obszarze, podczas gdy zwykłe drzewo samo w sobie wymaga dużo miejsca. Gruszki tej odmiany mają doskonały smak i dobre zachowanie owoców.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Różnorodność gruszek Northerner

Odmiana gruszy Northerner została uzyskana w Wszechrosyjskim Instytucie Badawczym Genetyki i Hodowli Roślin Owocowych. I.V. Michurin. Do stworzenia tego gatunku skrzyżowano odmiany Ulubione Klapp i Koprechka nr 12. I chociaż ta odmiana była wcześniej bardzo powszechna, dziś została zastąpiona przez bardziej produktywne rodzaje gruszek.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Apricot Variety Black Prince

Czarna morela jest hybrydą moreli i wiśni. Odmiany moreli tego typu nie są zbyt liczne. Mogą różnić się cechami, cechami uprawy. Jednak owoce zawsze mają bogaty czarny kolor o odcieniu bordowym lub fioletowym. Morela Czarny Książę jest znany na całym świecie. W tym artykule przedstawiono jego cechy i cechy uprawy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana winogron Giovanni

Winogrona Giovanni są odmianą stołową na podwórku. Został wyhodowany przez hodowcę amatorów i jest bardzo cenną odmianą winogron. Smak, piękno jagód, gron, nie jest gorszy od wielu znanych odmian, poza tym uprawa tego winogrona nie sprawia trudności nawet początkującym ogrodnikom.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Letnie odmiany jabłek

Letnie odmiany jabłek owocują dość wcześnie. Jabłka zwykle dają słodkie, do użytku świeżego, ale mogą być również używane do przetwarzania, suszenia, zamrażania. Ale w przypadku długotrwałego przechowywania nie są one odpowiednie. W tym artykule opisano lepsze letnie odmiany jabłoni z opisem i zdjęciami oraz ich cechy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Jak podlewać orchideę

Orchidea to bardzo piękna roślina. W naturze rośnie na kamieniach i drzewach, aw domu rośnie na podłożu z mchu, rozdrobnionej kory drzewa. Ponieważ kultura jest dość delikatna, a gleba jest potrzebna, ponieważ jest ona niezwykła, młodzi ogrodnicy często zastanawiają się, jak podlewać orchideę w domu.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Różnorodność gruszek Skorospelka z Michurinska

Gruszka Skorospelka z Michurinska wyhodowała rosyjskich hodowców w Instytucie Badawczym. I.V. Michurin. Ta gruszka ma takie cechy, jak szybki współczynnik przeżycia, szybkość wstępna i wydajność. Odmiana polecana do uprawy w centralnych i centralnych regionach Rosji. Opis gruszy odmiany Skorospelka z Michurinska Odmiana gruszy Skorospelka z Michurinska odnosi się do bardzo wczesnego typu dojrzewania.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Pokusa odmiany truskawek

Ampułkowe odmiany truskawek wyróżniają się nie tylko długotrwałym owocowaniem, ale także tym, że dają same łodygi kwiatowe na samych krzakach i na wąsach, które są uwalniane w miarę wzrostu. Amppelnaya Strawberry Temptation to hybryda pierwszej generacji, dlatego F1 jest w sprzedaży obok nazwy odmiany. Charakteryzuje się obfitym owocowaniem i może wytwarzać plony przez cały rok, gdy rośnie w warunkach szklarniowych.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Mączna rosa na agrestu

Rosnąca mączka to znana choroba zagrażająca roślinom uprawnym. Wpływa na wszystkie nadziemne części upraw, w tym liście, gałęzie i owoce. Dość często pojawia się mączna rosa na agrestie. Ten artykuł opisuje, czym jest ta choroba i jak ją rozpoznać. Podaje się również informacje, jak pozbyć się choroby w przypadku jej wystąpienia.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana Laura

Winogrona Laura są znane wśród winiarzy ze względu na ich bogaty słodki smak i wysoką wydajność. Jest idealny na sprzedaż, ale aby uzyskać duże, piękne bukiety, musisz być w stanie się nim zająć. Uprawa tej odmiany nie jest dla początkujących. Winogrona potrzebują nie tylko właściwego sadzenia, ale także regularnego nadzoru, podlewania, nawożenia i wielu innych procedur.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Jak często i jak podlewać kwiaty

Kwiaty wymagają regularnej opieki. Odpowiednio dobrane i zaplanowane irygacje zapewniają roślinie niezbędne odżywianie i umożliwiają jej pełny rozwój. Ale jak podlewać kwiaty, aby nie cierpiały na obfitość lub brak wilgoci? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań dotyczących podlewania kwiatów.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Gooseberry odmiana Northern kapitan

Kapitan północnej agrestu został wpisany do rejestru państwowego Rosji w 2007 roku. Jest bardzo odporny na mróz, dlatego uprawia się go głównie w centralnych i północnych regionach. Jest to żyzna roślina, więc może być uprawiana oddzielnie, nie sadząc zapylaczy w pobliżu odmiany. Ale nie tylko te cechy słyną z odmian kapitana Northern agrest.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiany truskawek

Odmiany truskawek wykorzystywane są nie tylko do uprawy na prywatnych, małych gruntach, ale także do celów przemysłowych. Truskawka, która daje dużo jagód, jest bardzo korzystna dla uprawy. Zbiory zwykle trafiają do sprzedaży, a także trafiają do fabryk do produkcji dżemu, soku, dżemów. W tym artykule przedstawiono najbardziej produktywne odmiany truskawek z opisem i gatunkami powtarzającymi się.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana winogronowa Timur

Winogrona Timur - jedna z najlepszych odmian rosyjskiej hodowli. Uzyskano go przez krzyżowanie odmian Delight i Frumoas Albe. Dzisiaj to winogrono jest znane we wszystkich zakątkach Rosji wśród ogrodników i producentów wina. Wyróżnia się przedwczesnością, dużymi jagodami i stosunkowo prostą.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Malinowa odmiana Glen Coe

Przy wyborze odmiany malin, do sadzenia na własnej działce, może być trudno podjąć decyzję. W ostatnim czasie niezwykłe odmiany zyskują na popularności, o nietypowym smaku, aromacie lub kolorze. Malina Glen Coe jest atrakcyjna, ponieważ ma purpurowy kolor jagód. Plus jest bardzo smaczny i piękny. Szczegóły na temat cech tej odmiany można znaleźć w tym artykule.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Sweet Cherry Variety Astakhova

Czereśnia Astachowa jest idealna do uprawy w centralnych i północnych regionach Rosji oraz w krajach o podobnych warunkach klimatycznych. Wraz z powstaniem hodowcy postanowili uzyskać odmianę odporną na zimę ze słodką jagodą. W rezultacie otrzymano ten rodzaj czereśni. Ta odmiana jest popularna ze względu na cechy jakościowe.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Apricot Variety Academic

Apricot Academician - odmiana rodzimej hodowli. Otrzymywany przez krzyżowanie odmian Sputnik i Chabarowsk. Różni się pachnącymi, słodkimi owocami i bezpretensjonalnością w wychodzeniu. W Państwowym Rejestrze Rosji weszła w 1996 roku. Opis moreli odmiany Akademik Akademik - wysokie, standardowe gatunki moreli.
Czytaj Więcej