Kategoria Ogrodnictwo

Odmiany truskawek
Ogrodnictwo

Odmiany truskawek

Odmiany truskawek wykorzystywane są nie tylko do uprawy na prywatnych, małych gruntach, ale także do celów przemysłowych. Truskawka, która daje dużo jagód, jest bardzo korzystna dla uprawy. Zbiory zwykle trafiają do sprzedaży, a także trafiają do fabryk do produkcji dżemu, soku, dżemów. W tym artykule przedstawiono najbardziej produktywne odmiany truskawek z opisem i gatunkami powtarzającymi się.

Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Odmiana truskawkowa Vima

Wima to seria odmian truskawek holenderskiego producenta „Vissers Aardbeiplanten”. Obejmuje takie słynne odmiany jak Rina, Zanta, Tarda, Xima i Kimberley. Wszystkie z nich znane są z wysokiej wydajności. Ich jagody mają doskonałe właściwości, a krzewy mają silną odporność. Ten artykuł przedstawia truskawkę Vima, jej odmiany i ich cechy.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Miotła roślin

Miotła odnosi się do rodziny roślin strączkowych. Przeważnie rośnie na Morzu Śródziemnym iw środkowej części Europy. Ta roślina ma ładny, dekoracyjny wygląd. Jest często używany w projektowaniu krajobrazu, a podczas kwitnienia cieszy się nie tylko pięknymi kwiatami, ale także zapachem. Czym jest miotła, Rakitnik jest zimozielonym lub liściastym, miododajnym krzewem, uprawianym na otwartym terenie, służącym jako dekoracja w projektowaniu krajobrazu.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Dlaczego liście Zamioculkas żółkną

Afryka jest domem zamiokulkas. Stamtąd roślina rozprzestrzeniła się na cały świat. W ludziach nazywa się to po prostu drzewem pieniędzy. Kultura jest bardzo piękna i pomimo tego, że jest egzotyczna, opieka nie jest wymagająca. Roślina nadaje się nie tylko dla osób z doświadczeniem, ale także dla początkujących i amatorów.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Dlaczego nie kwitną geranium

Piękne, jasne kwiaty zadowolą hodowców kwiatów geranium. Może rosnąć zarówno w domu, jak i na balkonie, kwietnik. Ale zdarza się, że roślina odmawia kwitnienia. Powody, dla których geranium nie kwitnie w domu, są bardzo różne, ale w każdym przypadku wybierana jest konkretna metoda rozwiązania problemu.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Co to jest wiśnia laurowa

Lavrovishnya - przydatna roślina uprawna. Nazwa pochodzi od kombinacji słów „laur” i „wiśnia”. Został wynaleziony przez Pierre'a Belona, ​​słynnego botanika, który odkrył tę roślinę. Liście wiśniowego drzewa laurowego naprawdę przypominają laur, a jagody są jak małe wiśnie. Uważany jest za użyteczny, posiada właściwości dekoracyjne, ale rośnie głównie w ciepłych regionach.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Truskawkowa odmiana Gigantella

Truskawka Gigantella jest uderzająco różna od innych odmian kultury, zarówno pod względem wielkości jagód, jak i wielkości krzewu. Roślina jest łatwa do rozmnażania dzięki wystarczającej liczbie wąsów i szybkiemu przetrwaniu. A jeśli podejmiesz wysiłek i starannie rozważysz uprawę, truskawki zwrócą się dzięki bogatej, wysokiej jakości uprawie.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Katedra Grochów Klasy

Letnie odmiany gruszki proszę nie tylko o wczesne dojrzewanie, ale także o słodki, bogaty smak. Są używane do świeżej konsumpcji, konserw. Grusza Kedralnaya - jedna z najbardziej znanych odmian letnich nadających się do uprawy w klimacie umiarkowanym. Aby smakować, może konkurować z wieloma odmianami południowymi, ale ma szczególne wymagania dotyczące warunków uprawy i opieki.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Malinowa odmiana Glen Ampl

Standardowa malina Glen Ampl jest stosunkowo nową odmianą. Ale mimo to jest znany ogrodnikom prawie na całym świecie. Jest często nazywany drzewem malinowym, ponieważ rośnie wysoko i rozgałęzia się. Jest to bardzo cenna odmiana malin o wysokiej wydajności. Opis malinowej odmiany Glen Ampl Malinowa odmiana Glen Ampl to odmiana w połowie sezonu.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Dlaczego liście ficus spadają

Ficus - ulubiona roślina domowa. Wygląda bardzo pięknie, pasuje do każdego wnętrza i bezpretensjonalny w pielęgnacji. A jednak, podczas uprawy roślin, prawie wszyscy hodowcy kwiatów prędzej czy później napotykają upadek liści. Istnieje wiele powodów tego zjawiska, ale tylko dzięki określeniu problemu w czasie można pomóc zakładowi.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Gloriosa Plant

W naturalnym środowisku gloriosa rośnie w lasach tropikalnych Azji i Afryki. Początkowo ta kultura była przypisywana rodzinie lilii, a teraz rodzinie melantii. Ma kilka odmian. Nazwa tej rośliny pochodzi od łacińskiej Glorii, co oznacza „chwała”. Kultura ma spektakularny wygląd i jest popularna wśród wielu miłośników tropikalnych kwiatów.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Karmelowa odmiana malinowa

Malinowy Karmel to młoda, powtarzalna odmiana. Sprawdzony w uprawie przemysłowej, ale nadaje się również do uprawy na małych działkach. Różnorodność toleruje silne mrozy, rośnie w regionach o różnych warunkach klimatycznych. Jagody są bardzo słodkie, uniwersalne.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Najlepsze odmiany wiśni kolumnowych

W przeciwieństwie do konwencjonalnych rodzajów czereśni, kolumna pojawiła się niedawno, ale zdążyła już złapać ochotę wielu ogrodników. Nie zajmując dużo miejsca na stronie, daje bogate zbiory! Wciąż nie ma zbyt wielu odmian takich drzew, ale wystarczy znaleźć odpowiednią opcję dla różnych stref klimatycznych. W tym artykule możesz dowiedzieć się, czym jest wiśnia kolumnowa i nauczyć się najlepszych odmian.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Agrest odmiany Ural szmaragd

Odmiana agrestu Ural szmaragd została wyhodowana w Południowym Ural Research Institute. Oficjalnie zarejestrowany w 2000 roku. Uprawia się go głównie w regionie zachodniosyberyjskim. Jest uważany za jedną z najlepszych odmian agrestu. Różni się bezpretensjonalnością, produktywnością i najsmaczniejszymi jagodami powszechnego mianowania.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Dlaczego nie kwitną dekabrysta

Kwiat dekabrystów, zwany także Schlumberger, Zigokaktus lub Christmas Cactus, jest najpopularniejszą rośliną domową. Nietrudno się o niego troszczyć, a jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, w przeddzień Bożego Narodzenia dekabrysta zacznie kwitnąć. Ale zdarza się również, że roślina nie daje kwiatów. Dlaczego nie rozkwita dekabrysta i co robić w tym przypadku?
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Różnorodność truskawek Ruyan

Truskawki i truskawki różnią się nieco smakiem. Truskawki mają bogatszy smak, ale o kwaśnym smaku, ale bardzo słodki. Aby uprawiać dobre truskawki w ogrodzie, musisz wybrać odpowiednią odmianę. Truskawka Ruyan należy do odmian powtarzalnych. Jest to jeden z najlepszych gatunków drobnoowocowych, które mogą przynieść owoce do późnej jesieni.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Grape Press

Prasa winogronowa jest często używana do produkcji soku winogronowego i wina. Jest popularny nie tylko w małych prywatnych gospodarstwach, ale także w przemyśle. Takie urządzenia są różnych typów, ręczne, elektryczne, a jeśli chcesz, możesz zrobić prasę na winogrona własnymi rękami. Co to jest prasa do winogron Prasa do winogron to urządzenie, które wyciska sok z winogron.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Najlepsze odmiany nektaryny

Nektaryna jest bardzo smacznym owocem. W sprzedaży jest wiele odmian tego niesamowitego przysmaku, z których każdy wyróżnia się czymś wyjątkowym. Ten artykuł przedstawia wszystkie najsłynniejsze odmiany nektaryny i opisuje, jak ten owoc jest przydatny i może powodować szkody. Co to jest nektaryna Nektaryna wygląda bardzo podobnie do brzoskwini, ale jej główna różnica polega na tym, że skórka jest całkowicie gładka, a brzoskwinia jest pokryta małym puchem.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Jak przechowywać gruszki

Kiedy zbiór gruszek okazał się sukcesem, starają się go zidentyfikować do przechowywania, aby ucztować na słodkich owocach przez wiele miesięcy. W tym celu organizowane jest miejsce przechowywania i tworzone są najbardziej odpowiednie warunki. Istnieje możliwość przechowywania gruszek zarówno w domu na wsi, jak iw mieszkaniu. Jak przechowywać gruszki w wiejskim domu lub mieszkaniu zimą i co jest do tego potrzebne, możesz dowiedzieć się z tego artykułu.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Najlepsze winogrona do wina

Winogrona do wina (odmiany techniczne) są uprawiane do dalszego przetwarzania i przygotowania wina. W różnych czasach napój ten był wytwarzany przy użyciu jednej lub innej metody, ale do produkcji często używano winogron. W tym artykule przedstawiono najsłynniejsze gatunki wina i ich opis. Cechy technicznych odmian winogron Winogrona wykorzystywane do produkcji wina mają swoje unikalne cechy, które odróżniają go od wielu innych gatunków.
Czytaj Więcej
Ogrodnictwo

Najlepsze winogrona stołowe

Istnieje wiele odmian winogron. W samej Rosji uprawia się ponad 3000 gatunków! Winogrona stołowe to te, które są używane głównie do świeżej konsumpcji, chociaż mogą być również konserwowane, soki i wino. Ze względu na specyfikę wyglądu, smaku jagód, trudno jest odróżnić rodzaje stołów od winnych.
Czytaj Więcej