Kategoria Zwierzęta gospodarskie

Shire Horse
Zwierzęta gospodarskie

Shire Horse

Shire to rasa koni, znana również jako angielska wersja pojazdu. Konie Shire łączą najróżniejsze cechy. Ludzie nazywają tego konia „łagodnym olbrzymem” i nie jest to zaskakujące, ponieważ ludzie mają bardzo dobroduszny temperament, chociaż mogą wyglądać zniechęcająco. Opis rasy, jej jakość, charakter i cechy treści zostaną przedstawione w tym artykule.

Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Mięso owcze

W Rosji i za granicą rasy mięsne owiec są bardzo popularne w hodowli. Dostają dużo smacznego, pożywnego mięsa i produktów ubocznych, takich jak mleko, wełna lub smalec. Ale jakie rasy mięs mają dobre cechy? W tym artykule przedstawiono najlepsze rasy owiec do hodowli w małych działkach i dużych produkcjach.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Poidła dla bydła

Podczas trzymania bydła ważne jest, aby zapewnić zwierzętom niezbędną ilość wody. W tym celu stosuje się osoby pijące, dzięki którym bydło może pić codziennie, w razie potrzeby. Poidła dla bydła występują w różnych typach, można je również kupić lub wykonać ręcznie. W tym artykule opisano główne typy pijących i ich funkcje.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Siekacz słomy (siano)

Rozdrabniacz słomy jest przydatną techniką w rolnictwie. Służy do siekania siana, słomy. W sprzedaży istnieje wiele rodzajów i typów wzorów. Większość modeli tego mechanizmu może być również używana do mielenia innych rodzajów roślin, suchych lub świeżych. Co to jest rozdrabniacz słomy Rozdrabniacz słomy to specjalna konstrukcja, która służy do mielenia siana i słomy.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Najlepsze rasy królików

Króliki to piękne, puszyste zwierzęta. Od czasów starożytnych są hodowane jako zwierzęta domowe i użyteczne zwierzęta rolnicze. Króliki mają cenne, odżywcze mięso, a także miękkie, ciepłe futro, które zawsze jest bardzo poszukiwane. Ponadto wiele rodzajów królików jest rozwiedzionych tylko dla przyjemności estetycznej, jak zwierzęta.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Biały królik nowozelandzki

Biały królik nowozelandzki jest rasą powszechną. Zwierzę ma przyjemny wygląd zewnętrzny, dobre osiągi. Dzięki tym cechom i bezpretensjonalności w opiece nad tym rozmytym zyskała miłość wielu rolników. Szczegóły dotyczące cech rasy i jej cech można znaleźć w tym artykule. W jaki sposób rasa New Zealand white rabbit została wyhodowana w 1910 roku w Stanach Zjednoczonych.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Pasze drożdżowe

Drożdże paszowe są wykorzystywane do produkcji szerokiej gamy pasz i pasz dla zwierząt hodowlanych. Są również popularne jako suplementy diety, jeśli karma dla zwierząt domowych jest przygotowywana w domu. W tym artykule opisano, czym są drożdże paszowe, jaki jest ich skład i jak stosować dodatek dla niektórych zwierząt i ptaków.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Mini Gilt Mini Pig

Mini-świnia to odmiana małych świń hodowanych do celów domowych. Ten gatunek pochodzi od wietnamskich świń. Zwierzęta są oswojone, bardzo czułe, w domu są hodowane jak koty lub psy. Ale aby zwierzę nie powodowało problemów, musisz być w stanie się tym zająć.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Cielęca krowa

Cielenie krowy odgrywa ważną rolę w hodowli bydła. Przy normalnej hodowli zwierząt można uzyskać zyski z mięsa i nabiału, ale tylko z należytą starannością krowa będzie w stanie rodzić potomstwo i urodzić zdrowego. Dbanie o cielę żeńską różni się od opieki nad zwykłymi krowami i musisz być w stanie przygotować zwierzę na czas do wycielenia.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Mlekozastępczy preparat mlekozastępczy

Szybki wzrost młodych stad w gospodarstwie pozwala na zwiększenie wydajności i większe zyski. Ale karmienie młodych mlekiem matki nie zawsze jest korzystne i nie zawsze jest możliwe. Substytut mleka pełnego pozwala nie tylko zaoszczędzić produkt uzyskany od bydła, ale także karmić młodych, jeśli ich matka z jakiegoś powodu nie ma możliwości nakarmienia potomstwa.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Dlaczego prosięta rosną słabo i jedzą

Podczas uprawy prosiąt może pojawić się wiele różnych problemów, od trudności w karmieniu po choroby. Bardzo często prosięta zachowują się dość dziwnie i trudno jest zrozumieć z ich zachowania, czego im dokładnie brakuje lub z czym są chore. Dlaczego prosięta rosną słabo, nie jedzą, nie swędzą, nie gryzą się nawzajem lub nie upadają na nogi.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Króliki Połtawa srebro

Srebro królików Połtawa jest ciekawą i bardzo produktywną rasą. Przy odpowiedniej hodowli możliwe jest uzyskanie mięsa i wysokiej jakości futer od osób fizycznych. W prywatnych małych gospodarstwach, małych i dużych gospodarstwach ta rasa jest bardzo poszukiwana. W hodowli i utrzymaniu tego gatunku nie powoduje problemów, zwierzęta są w stanie wytrzymać znaczne przymrozki, ale muszą jeść prawidłowo.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Inkubator TGB

Drób można hodować w sposób naturalny. Jednak wiele współczesnych ras częściowo lub całkowicie utraciło instynkt macierzyński. Inkubator TGB pozwala rozwiązać ten problem. Ma wiele pozytywnych cech i jest uważany za jeden z najlepszych nowoczesnych typów podobnych urządzeń. Cechy i funkcje inkubatora TGB Inkubator TGB jest produkowany przez dość znaną firmę NPP EMF.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Rasa owiec Stawropol

Rasa owiec Stawropol odnosi się do gatunków drobnych runa. Otrzymany w 1950 roku. Do hodowli tego nowego gatunku użyto Novokavkaz i australijskiego merynosa i ramboule. Rasa ma piękną, gęstą warstwę jasnego koloru, dużą masę osobników, płodność. Pod względem popularności jest on gorszy od wielu współczesnych gatunków, ale dla ich produktywności i przyjemnego wyglądu zewnętrznego, osoby ze Stawropolu zdobyły lokalizację rolników w Europie Wschodniej i Azji Zachodniej.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Katumsky owiec

Katumsky sheep - nowa rasa, uzyskana przez krzyżowanie różnych gatunków. Odnosi się do kierunku mięsa. Różni się w niezrównanym smaku najbardziej delikatnego mięsa, przypominającego wołowinę. Ma wiele pozytywnych cech, za które jest bardzo ceniony. Cechy rasy, jej cechy charakterystyczne, metody hodowli i opieki, omówione w tym artykule.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Separator mleka

W dużych i małych gospodarstwach, w których hoduje się bydło, trudno jest zrezygnować z separatora mleka. Jest to urządzenie, które pozwala wyczyścić mleko lub podzielić je na frakcje. W tym artykule możesz zapoznać się z zasadą działania separatora, jego głównymi odmianami i znanymi modelami. Czym jest separator mleka W dawnych czasach do oczyszczania mleka lub oddzielnej śmietany stosowano metody ręczne.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Karmienie kredą

Aby każde zwierzę hodowlane mogło się w pełni rozwinąć, być zdrowym i mieć wysoką wydajność, konieczne jest zapewnienie dobrego odżywiania. Kreda pastewna ma wielką wartość przede wszystkim ze względu na zawartość wapnia. Jest to cenne makro, niezbędne do rozwoju zwierząt, ptaków i ich reprodukcji.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Maszyna krocza

Aby usunąć pióra z różnych gatunków ptaków, wymyślono specjalne maszyny do składania. Pozwalają strzelać piórom z gołębi, kaczek, gęsi, indyków, kurczaków i wielu innych gatunków ptaków w krótkim czasie. Pierwsze takie urządzenie zostało wynalezione w XX wieku, później pojawiły się bardziej zaawansowane, nowoczesne modele.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Posiłek Sojowy

Mączka sojowa jest produktem ubocznym uzyskiwanym podczas produkcji oleju sojowego. Różni się bogatym składem białka. Mączka sojowa, a także ciasto są bardzo popularne w rolnictwie. Dodaje się go do paszy dla świń, bydła, ptaków, a nawet królików. W tym artykule opisano śrutę sojową, jej skład, użyteczne i szkodliwe właściwości, a także wskaźnik włączenia do diety zwierząt rolniczych.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Królik angorski

Królik Angora to niesamowite futrzaste stworzenie. Ten rodzaj królików różni się długą, miękką wełną, z której wytwarza się przędzę, a następnie dzianinami. Jeśli właściwie troszczą się o te stworzenia, zachwycą się radością i miękkim, delikatnym futrem. W tym artykule opisano gatunki, główne rasy królików Angora i cechy ich zawartości.
Czytaj Więcej
Zwierzęta gospodarskie

Silos zwierzęcy

Nie tylko w ciepłym sezonie, ale także na zimnie, zwierzęta gospodarskie muszą otrzymywać różnorodne składniki odżywcze z jedzeniem. Latem otrzymują dużo witamin z zielenią, ale zimą nie ma soczystej trawy na zewnątrz. Silo jest alternatywą dla świeżej zielonej paszy zimą. Co to jest Silo? Silo to soczysta pasza przygotowywana metodą zachowania zieleni z ograniczonym dostępem tlenu, proces zbioru nazywa się kiszonką.
Czytaj Więcej