Kategoria Warzywo

Czarna marchewka
Warzywo

Czarna marchewka

Hiszpański Kozel, skoroner lub czarna marchew są uprawiane jako warzywo. Roślina ma masę korzystnych właściwości, ale chociaż może rosnąć w wielu krajach jako chwast, w przypadku dużych plonów o wysokiej jakości konieczne jest prawidłowe sadzenie i pielęgnacja nasadzeń. Ten artykuł opisuje, czym są czarne marchewki, najlepsze odmiany, korzyści, szkody, a także specyfikę kultury rolnej.

Czytaj Więcej
Warzywo

Burak pastewny

Wszystkie obecnie istniejące gatunki buraków pochodzą od dzikich buraków. Gatunki jadalne, cukrowe, pastewne i liściaste (Mangold) mają inny cel, wygląd i sposób uprawy. Burak pastewny, któremu poświęcony jest ten artykuł, jest uprawiany dla zwierząt gospodarskich. Łatwo jest kultywować, ale ma swoje własne niuanse.
Czytaj Więcej
Warzywo

Jak zbierać nasiona pomidorów

Nie wszystkie odmiany pomidorów spełniają oczekiwania ogrodników. Sprawdzone gatunki zwykle dają stabilny plon, ale niestety wysokiej jakości nasiona nie zawsze są spotykane, nawet jeśli kupujesz specjalistyczne, w opakowaniach. Dlatego wielu ogrodników zaleca zbieranie nasion we własnym zakresie ze sprawdzonych, ulubionych odmian uprawianych na miejscu, zamiast kupować nasiona corocznie z ryzykiem uprawy.
Czytaj Więcej
Warzywo

Melotria lub mini ogórek

Melotria to roślina popularna w Afryce i Ameryce Środkowej. Wygląda jak miniaturowy ogórek. Ta kultura jest interesująca dla wielu ogrodników, którzy lubią uprawiać egzotyczne rośliny. Opis wypełnień, ich charakterystyka, w szczególności uprawa zostaną przedstawione w tym artykule.
Czytaj Więcej
Warzywo

Różnorodność squasha Roller

Zucchini Roller to rosyjska odmiana polecana do uprawy w regionach Uralu i Wschodniosyberyjskich. Znany ze swojej odporności na niskie temperatury, niezmiennie wysoka wydajność. O jakości i cechach odmiany zostaną omówione w tym artykule. Opis odmian Cukinia Odmiany Rolki Cukinia Roller odnosi się do ultra-wczesnych.
Czytaj Więcej
Warzywo

Arbuz odmiany Astrachań

Arbuzy bardzo lubią dzieci, dorosłych. Są pyszne, zawierają wiele składników odżywczych, co jest tak ważne w lecie. Arbuz Astrachań należy do najbardziej znanych gatunków. Może rosnąć w szklarniach i na otwartym terenie, więc uprawia się go w południowych regionach oraz w centralnej Rosji, a także na całej Ukrainie.
Czytaj Więcej
Warzywo

Uprawa melonów w otwartym polu

Nie każdy ogrodnik może wyhodować dobrego melona. Nie jest to zaskakujące, ponieważ kultura zdecydowanie należy do kapryśnych i szybko rośnie tylko w najgorętszych krajach. Ale na Ukrainie, w centralnej Rosji, a jeszcze bardziej na Uralu, w regionach syberyjskich, uprawa melonów na otwartym terenie zwykle nie daje pożądanych rezultatów.
Czytaj Więcej
Warzywo

Nawozy mineralne

Nie zawsze można kupić, wyprodukować lub użyć nawozu organicznego. W takich przypadkach powszechnie stosuje się substancje mineralne. Jeśli chodzi o wydajność, nie są gorsze od związków organicznych, a dzięki obfitości gatunków możliwe jest wybranie przygotowania do określonej kultury w jednym lub innym okresie jej rozwoju bez żadnych szczególnych problemów.
Czytaj Więcej
Warzywo

Kiedy odebrać kapustę

Kapusta jest zdrowym, pożywnym produktem. W zależności od rodzaju tego warzywa, smak, wygląd, sposób uprawy, a także okres i metoda zbioru mogą się różnić. Kiedy należy wybrać taką czy inną kapustę, a także jak to zrobić, zostaną opisane poniżej w artykule. Kiedy zbierać kapustę z ogrodu na zimę Kiedy zbierać kapustę z ogrodu na zimę Biała kapusta w uprawie warzyw jest niezwykle popularna.
Czytaj Więcej
Warzywo

Odmiana melona Ałtaj

Wśród różnych odmian melonów wyróżnia się - Ałtaj. Można go uprawiać w strefach klimatycznych o klimacie umiarkowanym, a nie gorącym, dobrze się rozwija w krótkim czasie, a także daje smaczne, słodkie owoce. Melon Ałtaj ma wiele zalet, dlatego jest lubiany przez ogrodników w Rosji i za granicą. Opis odmiany melona ałtajskiego Miąższ jest gęsty, biały, czasami kremowy.Altai Melon jest odmianą dojrzewającą, która produkuje pierwsze owoce w ciągu 70 dni po kiełkowaniu.
Czytaj Więcej
Warzywo

Rzodkiewka odmiany Sora

Wiosenna rzodkiewka jest niezbędnym warzywem korzeniowym. Zawiera witaminy, minerały, tak niezbędne po zimie dla organizmu. Ale nie zawsze na rynku można kupić dobrą rzodkiewkę, więc jeśli jest taka możliwość, ogrodnicy uprawiają ją na swoich działkach. W tym artykule omówimy rzodkiewkę Sora, odmianę o wysokiej wydajności o wysokiej jakości i doskonałym smaku.
Czytaj Więcej
Warzywo

Łóżka ocynkowane

Łóżka ocynkowane nie są nowością na rynku, ale dopiero niedawno znalazły szerokie zastosowanie w dużych i małych prywatnych gospodarstwach rolnych. Ogrodnicy coraz częściej kupują łóżka ocynkowane, aby zainstalować je na swoich stronach. Poniżej w artykule opisano zalety i wady tych struktur, ich odmian i sposobu ich instalacji na miejscu.
Czytaj Więcej
Warzywo

Kapusta odmiana Nadezhda

Istnieje wiele rodzajów kapusty, ale kapusta jest uważana za tradycyjną i uprawiana jest przez ogrodników na całym świecie. Kapusta Hope jest znana od dawna. Ma wysoką wydajność, daje ciężkie głowy kapusty. Opis odmiany i metody jej uprawy zostaną opisane poniżej w artykule. Opis odmiany kapusty Kształt kapusty Nadezhda zaokrąglony lekko spłaszczony na górze Odmiana kapusty Nadezhda została wyhodowana w drugiej połowie XX wieku.
Czytaj Więcej
Warzywo

Różnorodność pieprzu Ratunda

Papryka słodka odnosi się do roślin psiankowatych. Wśród szerokiej gamy odmian wyróżnia się pieprz Ratunda. Jest to odmiana o wysokiej wydajności, dająca piękne, smaczne, słodkie owoce. Opis odmiany, jej właściwości i metody uprawy można znaleźć w tym artykule. Opis odmian pieprzu Ratunda Miąższ jest słodki, mięsisty ze smakiem miodu Ratunda - jest to odmiana pieprzu, która jest powszechna na Ukrainie, w Mołdawii i niektórych regionach Rosji, ponieważ w tych krajach łatwo jest rosnąć ze względu na specyfikę gleby i klimatu.
Czytaj Więcej
Warzywo

Sadzenie melona

Melon - słodki, ulubiony przysmak. Ale nie każdy może go uprawiać. Sadzenie melonów w szklarni i na otwartym polu ma swoje własne cechy, a ponadto może być wysiewane natychmiast przez nasiona do stałego miejsca lub wykorzystywane do sadzenia sadzonek. O cechach kultury sadzenia i subtelnościach późniejszej opieki można znaleźć w tym artykule.
Czytaj Więcej
Warzywo

Watermelon Caristan F1

Hybrydowe arbuzy mają wielu fanów wśród ogrodników. Są po prostu uprawiane, plon jest stabilny, a smak owoców nie jest gorszy od roślin odmianowych, a czasami nawet lepszy! Ten artykuł omówi arbuza Karistan F1. Może być wytłaczany w otwartym i zamkniętym gruncie. Jest odporny na wiele chorób i zmiany pogody.
Czytaj Więcej
Warzywo

Klasa Bakłażan Vera

Bakłażan Vera został wyhodowany przez rosyjskich hodowców. Jest odporny na niskie temperatury, więc jest uprawiany bez problemów na Uralu lub na Syberii. Może rosnąć w otwartym i zamkniętym terenie. Smaki są doskonałe, roślina jest bezpretensjonalna, za co ogrodnicy kochają różnorodność. Opis odmiany Bakłażan Owoce Vera są gruszkowate, wydłużone o 15-20 cm i około 200 g. Bakłażan Vera jest wczesną odmianą, średnio 115 dni jest potrzebnych do pełnego dojrzewania pierwszych owoców.
Czytaj Więcej
Warzywo

Rzodkiewne szkodniki

Gładka, jasna rynkowa rzodkiewka powoduje radość i dumę z pracy wykonanej na stronie. Ale smaczne warzywa korzeniowe są przyjemne nie tylko dla ludzi, ale także dla owadów, dlatego nie zawsze jest możliwe uzyskanie pięknych plonów. Istnieje wiele szkodników, które mogą zepsuć rzodkiewkę, zniszczyć jej wierzchołki lub miazgę. Jeśli z nimi nie walczysz, szybko się rozprzestrzeniają, wypełniając witrynę.
Czytaj Więcej
Warzywo

Dlaczego czosnek żółknie

Aby wyhodować pyszny czosnek, musisz odpowiednio dbać o niego. Podczas uprawy mogą pojawić się różne problemy. Najczęściej ogrodnicy skarżą się na żółknięcie liści. Zależnie od tego, kiedy liście czosnku żółkną i jakie inne towarzyszące im znaki są obecne, przyczyna może być inna, a środki zaradcze również.
Czytaj Więcej
Warzywo

Kapusta Różnorodność Prezent

Na świecie istnieje wiele odmian i mieszańców białej kapusty, ale tylko niektóre gatunki nie wychodzą z półek sklepowych z roku na rok. Należą do nich odmiany Gift. Skąd bierze się ta popularność? Prezent z kapusty ma dobry smak ze względną prostotą pod względem wzrostu.
Czytaj Więcej
Warzywo

Papryka chili

Papryka chili jest bardzo przydatna dla organizmu, chociaż ten produkt ma przeciwników. Biorąc pod uwagę wszystkie jego zalety, wielu ogrodników uprawia tę roślinę na swoich podwórkach, balkonie lub po prostu na parapecie. O wszystkich pozytywnych i negatywnych cechach Chile oraz cechach uprawy zostaną opisane w dalszej części artykułu.
Czytaj Więcej